V září se v Plzni na náměstí Republiky uskuteční závěrečná akce festivalu Živá ulice – první český Festival Polévky

festivalpolevky4

Festival Polévky 2013


V září se v Plzni bude podruhé konat Festival Polévky, zahraje jazzman Ondřej Konrád.
8. září 2013 se v Plzni na náměstí Republiky uskuteční od 16 hodin závěrečná akce festivalu Živá ulice – první český Festival Polévky. Unikátní projekt si bere inspiraci v polském Krakově a nabídne dvanáct 40 litrových kotlů polévky. K poslechu zahraje legendární český jazzman Ondřej Konrád s formací Gumbo.
“Festival Polévky jsme poprvé potkali v polském Krakově a uchvátil nás. Minulý rok nás zároveň přesvědčil, že polévka je opravdu grunt, těch několik set litrů se snědlo na náměstí Republiky během prvních dvou hodin,” prozrazuje Jakub Vedral, šéf festivalu Živá ulice a dodává: “letos ale budou jednotlivé resturace a organizace připravenější a zásobené, tak se nemusíte bát, že na vás nezbyde.”
festivalpolevkyNa Festivalu Polévky v Plzni 8.9. zahraje jako hlavní interpret legendární český jazzman Ondřej Konrád se svou formací Gumbo. A ne náhodou – Gumbo je tradiční floridská polévka, jejíž hlavní součástí jsou krevety a mořské plody. Pamatujete si scénu z filmu Forrest Gump, kde Bubba vyjmenovává, co všechno se dá vařit z krevet? Gumbo samozřejmě nechybí…
Ale od polévky k hudbě. Ondřej Konrád je přední český jazzman ale i hudební publicista, autor textů a rozhlasový moderátor. Aktuálně působí na ČRo Plus, v minulosti hrál s Plzni známým Blues Bandem Luboše Andršta (kterého jse mohli vidět i na Živé ulici 2012). Podílel se na debutovém albu Pražského výběru Žízeň a je jedním ze zakladatelů časopisu Rock & Pop. Od roku 1995 do roku 2003 spolu s Michalem Pavlíčkem vytvářel hudební pořad Na Kloboučku, spolu s Vojtěchem Lindaurem napsali knihu Bigbít. Ondřej Konrád se věnuje hře na foukací harmoniku a zpěvu, v kapele Gumbo jej doplňují na kytaru Jakub Štěpánek, na varhany a klávesy Jakub Zitko, na baskytaru Daniel Eberle a na bicí Roman Vícha.
Na náměstí Republiky bude postaveno dvanáct koz s 40ti litrovými kotli a mobilním ohništi, návštěvníci se tak mohou těšit skvělou atmosféru, hudbu a chutné polévky. Návštěvníci se mohou těšit na polévky od restaurací jako jsou El Cid Corso, Bistro Satyr nebo Anděl café & music club či na zástupce organizací Plzeň 2015 o.p.s. nebo Johan o.s.
Festival Živá ulice – Plzeňská setkání se v roce 2013 koná podruhé a během června, července a srpna nabídl přes 150 hudebních a divadelních účinkujících a přilákal přes 30 tisíc lidí. V hlavním bloku od 5. do 11. srpna vystoupili v rámci festivalu například izraelští Acollective, němečtí Jamaram, Jablkoň, Ondřej Brzobohatý nebo Longital.  V polovině září 2013 by měl magistrát města Plzně zveřejnit výsledek výběrového řízení, ve kterém se pořádající agentura uchází o pořádání festivalu v letech 2014-2016.
www.zivaulice.eu
Více o Ondřeji Konrádovi & Gumbo: https://myspace.com/ondrejkonradgumbo
Aktualizovaný seznam účastnících se restaurací a organizací: http://on.fb.me/17AVBW0 
festivalpolévky1

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Kreativní zóna DEPO2015 v Plzni

Icon 25.12.2020

Jsme prostor plný kultury a podnikavých nápadů. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Pl...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Návštěvnické centrum Becherovka

Icon 13.01.2021

Návštěvnické centrum Becherovka se nachází v Karlových Varech, rodném městě našeho tradičn...

Celý článek

BRuNO family park – zábavní park v Brně!

Icon 25.12.2020

Největší zábavní park v Brně! 40 atrakcí na 4 000 m2 ve vnitřní klimatizované čá...

Celý článek

RODINNÝ ZÁBAVNÍ PARK LABYRINT

Icon 26.12.2020

Labyrint se nachází v budově zrekonstruované zámecké sýpky v klidné lokalitě Nad...

Celý článek

Rodinné toulání po mikroregionu Toulava

Icon 19.03.2021

Víte, kde se nachází mikroregion Toulava? Prozradíme vám, že byste jej našli na rozhraní T...

Celý článek
Reklama
Reklama