Kam vyrazit na zimní dovolenou? Jsou libo hory, nebo moře?

Kam s dětmi na hory


Když se řekne zimní dovolená. Jedni si představí zasněžené hory, lanovky, upravené sjezdovky a grog na svahu, druzí zas nekonečné pláže, sluníčko a teplo. Každý chce zimní dovolenou trávit po svém, někdo aktivně, jiný pasivně. Stejně tak každý má i jiné požadavky na cílovou destinaci. Kam tedy vyrazit v zimě a užít si pár dní volna?
V létě jezdíte k moři, v zimě na hory? Pokud máte dovolenou striktně rozdělenou podle ročního období, pak nejspíš už nyní plánujete, kam se letos vydáte sjíždět svahy. Vyrazit můžete do českých hor, Tater nebo oblíbených Alp, kde lyžařská sezóna už začala.

Rakousko je rájem pro lyžaře

Vydat se do Alp je ale velmi široký pojem, vyrazit můžete do Rakouska, Francie, Švýcarská, Slovinska nebo Itálie. U Čechů oblíbené je především Rakousko, a to díky své blízkosti. Navíc v zemi si zimní dovolenou užijí i nelyžaři. Ti mohou čas trávit například na sánkařské dráze, absolvovat jízdu na velkých saních nebo se vydat do jednoho z mnoha sněhových barů.
Dovolená v Rakousku nabízí bohatou zábavu po lyžování, tzv. „aprés-ski.“ Kromě zmíněných aktivit se tak na dovolené můžete těšit na tematické večery, tance v lyžácích, saunu, parní lázeň, bazén nebo masáže. Navíc Rakušané se snaží každoročně sezónu obohatit něčím novým, výjimkou tak není například vysoko položený farmářský trh, kde si nakoupíte přímo na lyžích.
V Rakousku se nachází desítky lyžařských středisek. Některá cílí na rodiny s dětmi, jiná zas nadchnou lovce celebrit. Najdou se střediska menší i větší, levnější i dražší. Vše je tak jen o vašich prioritách, potřebách a možnostech.

Milovníci léta létají v zimě do Dubaje

Při pomyšlení na sníh se z vás pomalu stává jeden velký ledový rampouch? Pak pro vás místo zimní dovolené na horách, bude lepší variantou zájezd do teplých krajů. Zapomeňte však na Egypt, Tunisko nebo Turecko. V Africe se sice i v zimě dočkáte teplejšího počasí, avšak pro velké milovníky léta by to stačit nemuselo. Zaručeně hezké počasí na koupání a opalování nabízí i v zimě Thajsko, Dominikánská republika, Kuba, Zanzibar nebo Kapverdy.
Čechy velmi oblíbené jsou také Spojené arabské emiráty, a to hned ze dvou důvodů. Jsou cenově dostupné a navíc dnes se do SAE díky přímé letecké lince Praha – Dubaj dostanete za pět a půl hodiny. Za tak rychlou dobu se můžete z mrazivého počasí přemístit do příjemných teplot kolem třicítky.
Nejoblíbenějšími emiráty jsou Dubaj a Abu Dhabi, kde kromě pláží a moře zažijete i luxus a plno zábavy, ať už v jednom z mnoha aquaparků, zábavních parků nebo v obchodních centrech. Ty totiž v SAE nenabízí jen nákupy, ale najdete v nich i vodní taxi, které vás přepraví od jednoho obchodu k druhému, nebo skiareál, díky kterému můžete i v Dubaji zažít zimní radovánky.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Dopravní hřiště pro veřejnost na Praze 5 je opět v provozu

Icon 05.06.2021

Dopravní hřiště najdete při Základní a Mateřské škole Barrandov I., která sídlí na adrese ...

Celý článek

Pardubicko za vysvědčení pro malé i velké

Icon 19.06.2021

Odměnu si letos zasloužíme tak trochu všichni. Vysvědčení si ale žádá něco speciálního – c...

Celý článek

Oblíbené kluziště na Letné 2021/2022

Icon 15.11.2021

Magistrát hlavního města Prahy i letos připravuje velmi oblíbené veřejné kluziště na Letné...

Celý článek

Muzeum strašidel v samém centru Plzně

Icon 09.06.2021

Muzeum strašidel se nachází na západní straně nám. Republiky v samém centru města Plzně. U...

Celý článek

Do ZOO PRAHA na komentovaná krmení a do otevřených pavilonů

Icon 01.07.2021

Více než šest set osmdesát druhů zvířat mohou návštěvníci v těchto dnech pozorovat v&...

Celý článek

Bruslení pod Žižkovskou věží

Icon 24.11.2021

Bruslařská zimní sezóna je tady! Přijďte si zabruslit přímo pod Žižkovskou věž – Ice...

Celý článek
Reklama
Reklama