Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


ZOO Zlín – Šelmy ovládnou Den Země

[inspic=684,left,fullscreen,thumb]16.04.2009
U příležitosti oslav Dne Země připravuje ZOO Zlín na neděli 26. dubna stejnojmennou akci. Letošní Den Země bude ve znamení probíhající kampaně “My šelmy – co nás žere?”

Žáby a obojživelníci jsou již minulostí. V letošním roce odstartovala zlínská zoologická zahrada novou kampaň a to na záchranu vybrané dvanáctky nejohroženějších evropských šelem. Kampaň s názvem „My šelmy – co nás žere?“ bude v ZOO Zlín oficiálně zahájena na Den Země, 26. dubna 2009.

A na co se můžete těšit?

Celý den se ponese v šelmím duchu, především nejmenší návštěvníci se tak mohou těšit na různé šelmí hry a šelmí soutěže. Jejich začátek je plánován na 11 hodin a drobný dárek bude čekat na každého odvážlivce. Chybět nebude ani oblíbené malování na obličej.

Po celém areálu zahrady bude také probíhat vědomostní kviz zaměřený na znalosti o našich šelmách. Tabule s jednoduchými i záludnými otázkami budou umístěny na nejrůznějších místech zahrady. Vyhlášení nejúspěšnějších řešitelů proběhne v 15 hodin v altánku na nádvoří zámku.

V 15 hodin proběhne v altánku na nádvoří lešenského zámku oficiální zahájení šelmí kampaně pro veřejnost. Současně budou slavnostně představeny 4 nové “šelmí” vzdělávací panely a vyhlášena fotografická soutěž pro širokou veřejnost “Šelmí úlovky”.

ZOO Zlín se s akcí My šelmy – co nás žere? připojila k celoevropskému projektu Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií EAZA.

Kontakt
ZOO a zámek Zlín-Lešná, p.o.
Lukovská 112
763 14 Zlín
+420 577 914 180
office@zoozlin.eu
www.zoozlin.eu

Komentáře lze přidat přes facebook.