Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


ZOO Lešná (Zlín)

[inspic=681,left,fullscreen,thumb]
Zlínská zoologická zahrada je nejnavštěvovanějším turistickým místem celé Moravy.
Ojedinělí areál,zahrnující zoologickou zahradu,park a zámek.
Nachází se v obci Lešná,10 km severně od Zlína.

Historie

Základ areálu položili Seilernové,kteří zde začátkem 19.století postavili zámek Leschno.K němu později přibyl anglický park.První zvířata zde byla soustředěna v roce 1929,zoologická zahrada byla otevřena v roce 1948.

Současnost[inspic=683,right,fullscreen,thumb]
Přírodní a zoologický komplex o rozloze 48hektarů je považován za moravský klenot.Nabízí tolik,že tu můžete strávit celý den.Chloubou zoo,jejíž prostory jsou netradičně děleny podle geografických oblastí,je chov goril a nelétavých ptáků.Park,osázený dřevinami ze tří světadílů,je vyhlášený množstvím vodních ploch a vodotrysky.

Zajímavost
Lešná je největším chovatelem bílích lipických koní v České republice.V současnosti je jich tu patnáct,najdete je v bívalých zámeckých stájích a jízdárně.Jejich chov zde začal v roce 1992.Navazuje na tradice lukovského hřebčína,jenž na přelomu 19. a 20.století soustředil na belgické chladnokrevníky.

Tip
Zámek Lešná[inspic=682,right,fullscreen,thumb]Dekorativní stavba s centrální oblou věží a členitou střechou je plná věžiček,vikýřů,balkónů s květinami a dřevěných okenic.Pyšní se zejména přepychovou dřevořezbářskou výzdobou interiérů.

Příjezd,parkování
Ze Zlína vede silnice č.490 ve směru Fryšták a Holešov.ZOO má dva vchody,u každého je velké placené parkoviště.

Akce v ZOO
Šelmy ovládnou Den Země

Kontakt
ZOO a zámek Zlín-Lešná, p.o.
Lukovská 112
763 14 Zlín
+420 577 914 180
office@zoozlin.eu
www.zoozlin.eu

Komentáře lze přidat přes facebook.