Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Lyžařské středisko v Deštném v Orlických horách

destne1.jpgDeštné patří ke stále oblíbenějším lyžařským areálům. Rozhodují samozřejmě ceny, které jsou oproti Krkonošům až o polovinu nižší, ale i zvyšující se komfort střediska. Deštné nabízí sedm sjezdovek rozdílné náročnosti i délky. K tomu připočtěte parkoviště zdarma, rozumné ceny za ubytování i stravování, půjčovnu lyží, nabídku lyžařských kurzů a příjemnou atmosféru vysokohorské vesničky.

Oblíbeným cílem je Deštná i pro běžkaře. Cesta po hřebenech nabízí výhled do krajiny, na jednu stranu i do Polska, i členitý terén. Běžkařské tratě jsou navíc pravidelně udržovány rolbou a frézami a dobře značeny. Nabízí se několik okruhů o délce od 2 km až po 50 km trasy. Cestou minete legendární Masaryčku, Šerlichův mlýn nebo tzv. bunkrovku, která byla vybudována jako obranná linia před 2. světovou válkou.

Návštěvu v Deštném můžete spojit s některou se zajímavých akcí , které se ve středisku konají. Z nejzajímavějších uveďme nejdelší a největší závod psích spřežení v České republice Šediváčkův long nebo světový pohár skibobů. A pokud jsme vás ještě nepřesvědčili, nahlédněte do naší fotogalerie.

Fotogalerie

destne3.jpg destne2.jpg destne1.jpg

1 komentář

  1. Radek napsal:

    Deštné v Orlických horách jsem navštívil s rodinou (děti 5 a 7 let). Na vlecích jsem děti nesměl vzít mezi nohy, sami výjezd nezvládli (permanentky mi zůstaly nevyužity – vrácení nemožné). Byli jsme posláni na vlečné lano na dětském svahu. Na laně se děti sami opět neudrželi – chybné vedení lana, uprostřed svahu šlo příliš vysoko. Bezva výlet za lyžováním!! Na moje výtky mi majitel areálu meilem sdělil, že když se mi to nelíbí, máme jezdit do Rakouska. Tak jsme tak učinili a jsme s ochotou i přístupem v tamnějších střediscích velmi spokojeni. Do Deštného už se nikdy za lyžováním nevydáme.