Víkendové akce na hradech a zámcích Libereckého kraje

 Tímto si Vás dovolujeme pozvat na objekty ve správě Národního památkového ústavu, ú.o.p. v Liberci a zasíláme přehled vybraných akcí na tento víkend:
SH Bezděz
4.-5.8. Hradní slavnosti
Bezděz zve návštěvníky na víkendové hradní slavnosti, kdy se můžete několikrát za den stát účastníky šermířských zápasů skupiny Historického šermu Allgor. Časy vystoupení: 11.00, 12.45, 14.00 a v 15.15hod. Zajištěno je také občerstvení a již od devíti hodin od rána možnost prohlídky hradu Bezděz. Bezděz je přístupný denně kromě pondělí.
SH Grabštejn
4. – 5. 8. Létohrádky
Na Grabštejně vás čekají Létohrátky– nejenom, že prohlídky hradu povede svatá Barbora se svojí družinou, ale čekají vás také šermířské zápasy a turnaje, dobová hudba i občerstvení, řemeslné dílny a pohádky pro nejmenší. Grabštejn je přístupný denně kromě pondělí, v současné době je v hradním sklepení k vidění také voskové srdce pro Václava Havla, které vzniklo z nedohořených svíček na pietních místech po smrti někdejšího prezidenta ČR.
SZ Hrubý Rohozec
4.-5.8. Od Mikuláše k Mikuláši
– prohlídky zámku s kostýmovanými průvodci oživené scénkami ze života někdejších majitelů (po celý den v rámci otevírací doby), v nabídce dvě prohlídkové trasy. Můžete se těšit na ukázky ze života aristokracie – guvernantka a rošťárny, které jí působili synové předposledního majitele, příjezd Augusty Gabriely na zámek, francouzská gastronomie a další.
4.8. od 13:00 sraz veteránů a historických vozidel do roku 1918 na nádvoří zámku. Přes padesát historických strojů bude spolu s jejich kostýmovanými posádkami k vidění po celé odpoledne.
Na zámku Hrubý Rohozec je nově otevřena kavárna „U Johanky“, která nabízí občerstvení přímo v prostorách zámku. Otevírací doba je shodná s návštěvní dobou objektu.
SZ Sychrov
Prohlídky s princeznou – v červenci a srpnu na zámku probíhají tzv. dětské prohlídky, tedy zkrácená prohlídka zámku v rozsahu cca 30 minut pro nejmenší – prohlídku vede princezna a výklad je uzpůsoben věku dětí. Prohlídky začínají v každou celou hodinu po celou dobu návštěvních hodin (9.00 – 16.30 hodin). ZÁMEK JE ZPŘÍSTUPNĚN DENNĚ.
Kromě klasických prohlídek nabízí zámek také procházku anglickým parkem a občerstvení v zámecké oranžerii. (Oranžerie otevřena denně kromě pondělí)
Výstavy na zámku Sychrov – možnost zakoupení návštěvnického pasu, který platí dva dny, stojí 120,-Kč a tím vyjde o 100,-Kč méně, než-li jednotlivé vstupné na výstavy :
– v prostoru bývalé konírny výstava „Technopolis“ – interaktivní výstava je zaměřena na vědu a technologie 2. poloviny 19. století a začátek 20. století. Připomíná také vynálezy a díla Julese Verna. Výstava je koncipována pro všechny věkové skupiny a bude přístupná do konce října 2012.
– v Bertině křídle zámku „I král byl dítětem“ – výstava ukazuje návštěvníkům, že i velcí panovníci byli někdy dětmi. Můžete si zde prohlédnout portréty šlechtických dětí doplněné dětskými hračkami a oblečením. Výstava potrvá do konce listopadu.
– ve 2. patře zámku „Dobře utajené housle Miroslava Horníčka“ – milovníky humoru českého herce, spisovatele a režiséra Miroslava Horníčka jistě potěší výstava věnovaná tomuto umělci, která je součástí prohlídkové trasy C ve 2. patře zámku. Návštěvníci si mohou prohlédnout autentické pokoje tohoto umělce, předměty denní potřeby a také kuriózní dárky, které pan Horníček obdržel od svých přátel. Výstava potrvá do konce listopadu.
– přízemí zámku „Ať jedí koláče!“ – aneb životní styl u francouzského dvora před revolucí
Výstava se věnuje životnímu stylu francouzské aristokracie na královském dvoře ve Versailles v době vlády Ludvíka XVI. a jeho ženy Marie Antoinetty, tedy období, kdy aristokracie provokuje strádající lid svými výstřelky. Hlavními exponáty jsou šaty pocházející z dílny Pavla Jarába a jsou ušity dle dobových střihů. Výstava je doplněna dobovým nábytkem a porcelánem.
Akce na tento víkend
 
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Icon 07.03.2021

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., sídlí od roku 2000 v novogotickém zá...

Celý článek

Dům U Zlatého prstenu

Icon 01.01.2021

Počátky dějin domu U Zlatého prstenu souvisí s jeho polohou v těsném sousedství Týnského d...

Celý článek

Pevnost poznání v Olomouci

Icon 20.01.2021

Místo, kde se zamilujete do vědy  Na první pohled vidíte historickou budovu, bývalý d...

Celý článek

Muzeum romské kultury

Icon 26.01.2021

Unikátní muzeum, které bylo otevřeno v roce 1991, leží pouze 10 minut od centra Brna. Chlo...

Celý článek
Reklama
Reklama