Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Veselé vánoční hody a jarmark ve Vsetíně

Datum konání: 17.12.2010 – 23.12.2010

Místo konání: Vsetín
Ve dnech 17. až 23. prosince proběhne před vsetínským domem kultury jarmark Veselé vánoční hody. Městem se ponese vůně punče, svařeného vína a pečených kaštanů. Sjedou se prodejci adventních věnců, svícnů, keramiky, dřevěných hraček a dalšího tradičního zboží, které k nejkrásnějším svátkům v roce patří. Návštěvníci jarmarku se mohou těšit také na zajímavé koncerty, vystoupení či pohádky.

Denně, zpravidla od 15 hodin, bude probíhat kulturní program. Vystoupí zde například vsetínské kapely Vrkoč a Fusion. „Zajímavostí bude pondělní koncert slovenského seskupení Karpatské Horké, která ve své hudbě spojuje world-music, folk, rock, jazz i blues,“ zve na koncert produkční Eva Hennelová. V úterý se na pódiu představí pěvecké sbory Trávníček a MŠ Ohrada.

Pro děti je na sobotní odpoledne připraven zábavný pořad Čertovsky popletené vánoce a na neděli promítání pohádek Hvězda betlémská v kině Vatra. „Po skončení promítání mohou děti zůstat v kině a s Filmáčkem Žabáčkem vyrobit vánoční řetěz, který ozdobí pódium před domem kultury,“ přiblížila produkční kina Jana Čadová.

Křesťanské občanské sdružení, Rodinné a mateřské centrum Sluníčko a Salesiánské sdružení Vsetín přichystali již tradičně Živý Betlém s výjevy o narození Ježíše Krista. „Živý Betlém je nedílnou částí předvánočního společenského a kulturního života ve Vsetíně. Stále živý biblický příběh si společně připomeneme ve středu 22. prosince v 16.30 hodin,“ uvedl za Křesťanské občanské sdružení Milan Kostelník.

Tradiční zpívání koled s cimbálovou muzikou Vsacan se letos uskuteční ve čtvrtek 23. prosince od 17 hodin na pódiu před domem kultury,“ upozornila Hennelová.

Kompletní program Veselých vánočních hodů naleznete na webových stránkách www.dkvsetin.cz

Pořadatelé Dům kultury Vsetín a město Vsetín Vám přejí příjemné strávení předvánočního času.

Komentáře lze přidat přes facebook.