Ve Stromovce se o víkendu uskuteční velký koloběžkový závod

KOLOBĚŽKOVÝ ZÁVOD

Koloběžkový závod ve Stromovce


V sobotu 27. dubna se v bezpečném prostředí pražského parku Stromovka koná druhý ročník Velkého koloběžkového Yedoo závodu se Čtyřlístkem.
Akce s bohatým doprovodným programem je určená především pro rodiny s dětmi a všechny příznivce jízdy na koloběžkách.
Koloběžkové závody nejen pro děti
Ve velkém koloběžkovém Yedoo závodu, který pořádá Divadlo v parku za podpory výrobce koloběžek, odrážedel a dětských kol Yedoo, si mohou zasoutěžit všichni ve věku od 2 do 99 let. „Sportovní klání zahájí ve 13:00 hodin soutěž nejmenších dětí v jízdě na odrážedlech. Poté budou následovat koloběžkové závody pro děti od 4 do 15 let. Na dospělé se dostane přibližně v 16.30 hod.,“ uvádí Jan Andelt z Divadla v parku. Sportovně zábavné odpoledne zakončí v 17.00 hod. slosování startovních čísel o odrážedla a koloběžky Yedoo.
„Prostor mezi jednotlivými starty vyplní bohatý doprovodný program. Pro děti máme připravený skákací hrad, keramickou dílnu, chůdy, zábavnou ekologii a také ukázku parkuru či expozici historických modelů koloběžek. Lidé mohou v průběhu odpoledne posedět a občerstvit se na zahrádce či uvnitř Šlechtovy restaurace,“ doplňuje Jan Andelt.
Na závodech nebudou chybět ani tradiční maskoti – hlavní postavy oblíbeného českého komiksu Čtyřlístek. Od nich také vítězové jednotlivých kategorií převezmou přichystané medaile a drobné odměny.
Závodníci se mohou registrovat na místě před Šlechtovou restaurací již od 11:00 hodin nejpozději však půl hodiny před daným startem. Startovné činí 100 Kč. Časy startů a trasy jednotlivých závodů najdete v příloze. POZOR: Pro účast na závodech je povinná helma.
Půjčovna a servis koloběžek Yedoo zdarma
Servis a zapůjčení odrážedel a koloběžek bude na místě pro všechny věkové kategorie zdarma. „Požadujeme pouze zálohu ve výši dvou set korun a doklad totožnosti,“ uvádí Jakub Bostl, zástupce značky Yedoo a dodává:  „Všem zájemcům před závodem dohustíme pneumatiky, seřídíme brzdy, dotáhneme spoje, vycentrujeme a promažeme kolečka. Chceme, aby si lidé jízdu na koloběžkách i závody opravdu užili.“
Také helmy budou v omezeném množství závodníkům k dispozici, pořadatelé však doporučují, aby si závodníci přinesli své vlastní.
Vyměňte starou koloběžku za novou
Yedoo do Stromovky přiveze na ukázku i kolem deseti historických modelů koloběžek, které se jim dosud podařilo nashromáždit. „Rádi bychom naši sbírku rozšířili, a proto nabízíme výměnu staré koloběžky za novou“, svěřuje se Jakub Bostl  a vyzývá Pražany: „Nedávejte své vysloužilé koloběžky do šrotu, přineste je k nám.“  Za historickou koloběžku, nabízí výrobce koloběžek výměnu nebo výraznou slevu při nákupu produktů Yedoo.
Kam s dětmi v Praze

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

1. ročník DĚTSKÝCH SUPRO PADDLEBOARD závodů

Icon 18.05.2021

Zveme Vás na 1. ročník DĚTSKÝCH SUPRO PADDLEBOARD závodů, které proběhnou na pražské Císař...

Celý článek

Dopravní hřiště pro veřejnost na Praze 5 je opět v provozu

Icon 05.06.2021

Dopravní hřiště najdete při Základní a Mateřské škole Barrandov I., která sídlí na adrese ...

Celý článek

Hurvínek slaví neuvěřitelné 95. narozeniny

Icon 30.04.2021

95 je úctyhodný věk. Takového věku se obvykle dožívají pouze senioři! A Hurvínek je malý k...

Celý článek

Na trať v Zoo Praha opět vyjede legendární dětská tramvaj

Icon 02.06.2021

V sobotu 5. června dopoledne se v Zoo Praha znovu rozjede oblíbená dětská tramvajka. Po ce...

Celý článek

Do ZOO PRAHA na komentovaná krmení a do otevřených pavilonů

Icon 01.07.2021

Více než šest set osmdesát druhů zvířat mohou návštěvníci v těchto dnech pozorovat v&...

Celý článek

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Icon 09.06.2021

Muzeum pražských pověstí a strašidel v Mostecké ulici představuje výběr z nejznámějších a ...

Celý článek
Reklama
Reklama