Festival čokolády v Praze – od pátku 28. března do neděle 30. března 2014

Kam s dětmi?

Kam s dětmi?


Do nákupního centra Galerie Harfa budou zamířit všichni milovníci čokolády.
Od pátku 28. března do neděle 30. března 2014 se zde uskuteční Čokoládový festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Vstup je zdarma.
Čokoládový Festival 2014 v Praze, pořádaný agenturou ChrisFromParis je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.
Čokoládový veletrh svého druhu se představí na prostranství o rozloze 1.000m2 a návštěvníkům nabídne tři hlavní sekce:

  • Velkou výstavu obalů čokolád z celého světa
  • Kulinářskou přehlídku, na které olomoučtí šéfkuchaři předvedou své nápadité recepty
  • Prodejní stánky partnerských organizací

Tento rok pořadatelé otevřeli dveře Čokoládového Festival dalším pochoutkám, a to vaflím, perníku a bonbonům. Nebudou chybět ani četné aktivity pro děti.
Návštěvníci se mohou těšit např. na kulinářské přehlídky šéfkuchařů od CateringBohemia nebo restaurace Pi.JEZ.PI (Plzeň), kde mohou zhlédnout přípravu rozličných dezertů, ale také méně obvyklých jídel : plněná vepřová panenka švestkami přelitá bylinkovou čokoládou s bramborovými placičkami, flautas s kuřecím masem, bramborovo-tvarohové noky v pomerančové čokoládě, jež bude zdarma nabídnuto k ochutnání. Inspiraci pro ozvláštnění jídelníčku dodá kulinářská exhibice Ilony Dostálové, autorky kuchařky „Přirozeně bez lepku a bez mléka“.
Tento rok pořadatelé otevřeli dveře Čokoládovéhý Festival dalším pochoutkám, a to vaflím, perníku, marcipánu a bonbonům. Nebudou chybět workshopy a četné aktivity pro děti.
Ve výstavní části festivalu bude k vidění bezmála 1.000 obalů čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil p. Stanislav Kramský. Výstavu pak doplní historické předměty, filmové dokumenty a fotografie, vztahující se k výrobě čokolády, či obrazy malované hořkou, bílou a barevnou čokoládou štětcem a špachtlí na plátno, jež pochází z ateliéru umělce Vladimíra Čecha, přezdívaného „český Picasso“. Vystaveny budou krajiny, portréty známých osobností a zátiší. Tato kolekce čokoládových obrazů má ušlechtilé poslání: rozvíjet tvořivost a fantazii, ničit zábrany a burcovat návštěvníky k pozitivnímu a tvořivému životu.
Letos budeme mít také tu čest přivítat v Praze karikaturistu jménem Ellof, pocházejícího z Pobřeží slonoviny, který bude malovat karikatury čokoládou.
Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád ve stáncích společností Caffé Allini, Chocotherapia, Kamila chocolates, Italské Liker, Nejedlý, ChocoGastro, Eroticke-Pralinky, Cattlee, Poex, …
Představíme také velký svatební dort vytvořený celý z bonbonů. Návštěvníci si budou moci zakoupit čokoládové pivo, ochutnat vafle, palačinký, …
Čokoládový festival nabídne i mnoho dalších doprovodných akcí plných překvapení. Bude to zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.
www.cokoladovashow.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Icon 09.06.2021

Praha je zlatá, tajemná a stověžatá a to vše i díky alchymistům, kteří k ní patří zcela ne...

Celý článek

Prohlídky Prahy formou hry v mobilní aplikaci

Icon 22.05.2021

Co to je prohlídka s kvizem? Průlomový formát prohlídek s kvízem Jedná se o jedinečný...

Celý článek

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Icon 09.06.2021

Muzeum pražských pověstí a strašidel v Mostecké ulici představuje výběr z nejznámějších a ...

Celý článek

Strahovská knihovna

Icon 21.05.2021

Strahovská knihovna patří ke Královské kanonii premonstrátů na Strahově. Knihovna v kláště...

Celý článek

Muzeum Karla Zemana v Praze

Icon 09.06.2021

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla...

Celý článek

Na trať v Zoo Praha opět vyjede legendární dětská tramvaj

Icon 02.06.2021

V sobotu 5. června dopoledne se v Zoo Praha znovu rozjede oblíbená dětská tramvajka. Po ce...

Celý článek
Reklama
Reklama