Užijte si s dětmi léto na vodě

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží a s nimi přichází i jedna důležitá otázka. Kam vyrazit na dovolenou, aby se bavila celá rodina včetně těch nejmenších? Vydejte se společně na vodu! Díky správné výbavě si užijete bezstarostnou jízdu podle vašeho gusta.

Češi jsou s vodáctvím spjatí od nepaměti. Bohatou rybníkářskou tradici nám může závidět celý svět, pestré tuzemské řeky nabízí podmínky pro romantické duše i závodníky. U vodácké dovolené si každý vybere to svoje. Pokud patříte mezi úplné začátečníky, zvolte spíše klidnou řeku, jezero nebo mořskou zátoku. Zkušenější pak mohou vyrazit na divočejší vodu a zažít společně trochu adrenalinu. Vyrazit můžete na den, víkend nebo třeba na celý týden. Bez čeho se ale rozhodně neobejdete, je správná výbava.

S helmou a vestou vyrazíte na vodu bez obav

V první řadě myslete na bezpečnost. Obezřetní byste měli být právě u malých dětí, které chvíli neposedí. Nepostradatelnou součástí každého vodáka by proto měla být helma a vesta.

Helmu můžete vzít třeba tu na kolo, vestu pořídíte za pár stokorun. Před vyplutím ji s dětmi vyzkoušejte. Zvyknou si na ni a budou vědět, že je v případě potřeby bude nadnášet,“ doporučuje Lucie Kadlecová, marketingová manažerka oblíbeného českého výrobce nafukovacích člunů GUMOTEX. Na stránkách Gumotexu najdete vestu s veselým motivem delfína.

Raft nebo kajak? Hledejte stabilitu a pohodlí

Pak už zbývá vybrat správný člun. Využít můžete půjčovny nebo si rovnou pořídit vlastní, pokud se na vodu budete vydávat pravidelně. Moderní nafukovací čluny jsou odolné a vydrží vám mnoho let. Zároveň jsou skladné, a tak je pohodlně sbalíte do kufru auta nebo dokonce odnesete na zádech jako batoh.

Mezi těmito čluny vyniká nafukovací kajak THAYA. Jeho pevné dno spojuje tisíce vláken, a tak si v něm dokonce můžete i stoupnout. Zároveň je dostatečně prostorný, takže vás nemusí trápit uložení batohů. Pro plavbu ve třech ideální volba. Pokud potřebujete svézt více členů, vybírejte mezi rafty. Takové ONTARIO uveze až šest pasažérů a postará se o dokonalou stabilitu. I s opravdovými raubíři tak budete na vodě neohrožení.    

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Icon 07.03.2021

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., sídlí od roku 2000 v novogotickém zá...

Celý článek

Dům U Zlatého prstenu

Icon 01.01.2021

Počátky dějin domu U Zlatého prstenu souvisí s jeho polohou v těsném sousedství Týnského d...

Celý článek

Pevnost poznání v Olomouci

Icon 20.01.2021

Místo, kde se zamilujete do vědy  Na první pohled vidíte historickou budovu, bývalý d...

Celý článek
Pevná obuv může být bezpeční i pohodlná.

Procházka v přírodě: jaké boty zvolit do terénu?

Icon 28.01.2021

Jaké boty zvolit na procházku v přírodě? Chystáte se na výlet a nevíte co za boty si vzít?...

Celý článek
Reklama
Reklama