Užijte si s dětmi léto na vodě

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží a s nimi přichází i jedna důležitá otázka. Kam vyrazit na dovolenou, aby se bavila celá rodina včetně těch nejmenších? Vydejte se společně na vodu! Díky správné výbavě si užijete bezstarostnou jízdu podle vašeho gusta.

Češi jsou s vodáctvím spjatí od nepaměti. Bohatou rybníkářskou tradici nám může závidět celý svět, pestré tuzemské řeky nabízí podmínky pro romantické duše i závodníky. U vodácké dovolené si každý vybere to svoje. Pokud patříte mezi úplné začátečníky, zvolte spíše klidnou řeku, jezero nebo mořskou zátoku. Zkušenější pak mohou vyrazit na divočejší vodu a zažít společně trochu adrenalinu. Vyrazit můžete na den, víkend nebo třeba na celý týden. Bez čeho se ale rozhodně neobejdete, je správná výbava.

S helmou a vestou vyrazíte na vodu bez obav

V první řadě myslete na bezpečnost. Obezřetní byste měli být právě u malých dětí, které chvíli neposedí. Nepostradatelnou součástí každého vodáka by proto měla být helma a vesta.

Helmu můžete vzít třeba tu na kolo, vestu pořídíte za pár stokorun. Před vyplutím ji s dětmi vyzkoušejte. Zvyknou si na ni a budou vědět, že je v případě potřeby bude nadnášet,“ doporučuje Lucie Kadlecová, marketingová manažerka oblíbeného českého výrobce nafukovacích člunů GUMOTEX. Na stránkách Gumotexu najdete vestu s veselým motivem delfína.

Raft nebo kajak? Hledejte stabilitu a pohodlí

Pak už zbývá vybrat správný člun. Využít můžete půjčovny nebo si rovnou pořídit vlastní, pokud se na vodu budete vydávat pravidelně. Moderní nafukovací čluny jsou odolné a vydrží vám mnoho let. Zároveň jsou skladné, a tak je pohodlně sbalíte do kufru auta nebo dokonce odnesete na zádech jako batoh.

Mezi těmito čluny vyniká nafukovací kajak THAYA. Jeho pevné dno spojuje tisíce vláken, a tak si v něm dokonce můžete i stoupnout. Zároveň je dostatečně prostorný, takže vás nemusí trápit uložení batohů. Pro plavbu ve třech ideální volba. Pokud potřebujete svézt více členů, vybírejte mezi rafty. Takové ONTARIO uveze až šest pasažérů a postará se o dokonalou stabilitu. I s opravdovými raubíři tak budete na vodě neohrožení.    

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Hrad Kost - Český ráj

Hrady a zámky České republiky

Icon 16.06.2021

Již za měsíc se otevře většina bran našich hradů a zámků. Oblíbená místa pro výlety s rodi...

Celý článek

Muzeum Hrotovicka

Icon 17.06.2021

Rekonstrukce objektu č. p. 2 v letech 2016-2018 vedla k vytvoření nového Muzea Hrotovicka....

Celý článek

Rodinné toulání po mikroregionu Toulava

Icon 19.03.2021

Víte, kde se nachází mikroregion Toulava? Prozradíme vám, že byste jej našli na rozhraní T...

Celý článek

Dům přírody Pálavy

Icon 12.04.2021

V barokní památkově chráněné budově na dolnověstonickém náměstí vzniká Dům přírody Pálavy.

Celý článek

Písecko – Blatensko

Icon 15.05.2021

Jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje najdete na půli cesty mezi Prahou a Českým...

Celý článek

Prohlídky Prahy formou hry v mobilní aplikaci

Icon 22.05.2021

Co to je prohlídka s kvizem? Průlomový formát prohlídek s kvízem Jedná se o jedinečný...

Celý článek
Reklama
Reklama