Tam kde bydlí vlci, lze dělat i jiné věci.

Kdysi zde bývaly neprostupné hvozdy plné zvěře, včetně šelem. Při postupné kolonizaci začalo šelem ubývat, až zmizely úplně. Dnes zde opět potkáte sporadicky rysa, který jsem byl reintrodukován. Další šelmu, kterou lze na Šumavě výjimečně spatřit ve volné přírodě je vlk.

Tak, aby děti viděly tyto šelmy i v přírodě vznikly v Šumavském národním parku výběhy těchto šelem. Rys má domov na Kvildě a vlčí smečka se zabydlila v Srní.

Z dřevěné 300 metrů dlouhé lávky přímo na uprostřed výběhu, ve výšce 4 metry nad zemí můžete pozorovat smečku vlků v jejich přirozeném prostředí. Na lávce získáte informace o životě vlků, stejně tak jako v přilehlém informačním centru. Okolo Srní také vede vlčí stezka a obec má jako druhý znak vlka.

A když se šumavské počasí nevydaří, je v obci Srní, respektive v hotelu Srní, mimo ubytování velké množství aktivit pod střechou.

25 metrový plavecký bazén se saunou, kde mimo jiné probíhají školy v přírodě s plaveckým výcvikem, soustředění triatlonistů a plavců.

Sportovní hala na sporty tenis, badminton, volejbal, nohejbal, florbal, futsal, košíková, crossminton nebo víkendová fitness cvičení.

Lezecká stěna má přes 100 m2 a 7 metrů výšky. Je na ní připraveno 18 jištěných cest a přes 400 chytů, s obtížností pro děti i zkušenější lezce  (od 3 do 7+).

M-squash: menší a mladší bratr squashe. Raketová hra vybavením a pravidly podobná ricochetu. Kurt je vybaven elektronickým počítadlem stavu hry, které rovněž určuje pozici hráče pro jeho následující podání.

Golfový trenažér E6 je součástí Visual sports. Zahrajte si 18 jamek na světově proslulých hřištích. Typy her: nejdelší odpal, nejblíže k jamce, Match Play, hra na rány, sázky na jamku atd. Procvičíte odpal, putt i nahrávku na green. Detailní vyhodnocení Vašich úderů: rychlost odpalu, směr míčku, úhel dopadu, rychlost atd.

Lasersniper je elektronický střelecký simulátor. Střelci střílí realistickými zbraněmi s reálným požitkem ze střelby. Nabízí lov na divou zvěř v lese, na kachny, trap, kovbojskou přestřelku. Dále pojezdové terče jako na policejním tréninku, šipky, mizící terče, plechovky, klasické terče či rybičky.

Visualsport Vám umožní hrát různé sporty jako fotbal, hokej, baseball, americký fotbal, ragby, basketbal, kriket, pro děti vybíjenou příšerek a pouťovou střelnici s míčkem. Hrajete se skutečným sportovním náčiním, vybíráte různá sportoviště či soupeře. Ocitnete se na ledě NHL, nebo stanete hvězdným quaterbackem v NFL.

A kdo má rád klasickou zábavu, tak je tu bowling co má dvě dráhy.

Vybavení na všechny aktivity, lze zapůjčit na recepci.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Icon 07.03.2021

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., sídlí od roku 2000 v novogotickém zá...

Celý článek

Dům U Zlatého prstenu

Icon 01.01.2021

Počátky dějin domu U Zlatého prstenu souvisí s jeho polohou v těsném sousedství Týnského d...

Celý článek

Pevnost poznání v Olomouci

Icon 20.01.2021

Místo, kde se zamilujete do vědy  Na první pohled vidíte historickou budovu, bývalý d...

Celý článek
Pevná obuv může být bezpeční i pohodlná.

Procházka v přírodě: jaké boty zvolit do terénu?

Icon 28.01.2021

Jaké boty zvolit na procházku v přírodě? Chystáte se na výlet a nevíte co za boty si vzít?...

Celý článek
Reklama
Reklama