Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Stezka korunami stromů Lipno osvětlena!

Stezka korunami stromů

První česká stezka podobného druhu vyrostla na vrcholu Kramolína za pouhé dva měsíce. Dřevěná konstrukce je dlouhá 675 metrů a je citlivě zasazena do smíšeného šumavskéholesa.
Za maximálního stoupání 2 – 6 % se návštěvníci dostanou až do 24 metrové výšky. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a zároveň výhledu. Stezka korunami stromů Lipno je zakončena 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží. Návštěvníkům se naskytne výhled na vrcholky Alp, téměř celé Lipno a nádherné okolí Šumavy. Součástí projektu je nejdelší suchý tobogan v ČR, který měří 52 metrů.

Více informací o Stezce korunami stromů Lipno najdete na www.stezkakorunamistromu.cz

Nedávno otevřená Stezka korunami stromů Lipno má další novinku – prodlouženou otevírací dobu o sobotách až do půlnoci a za tímto účelem nové netradiční osvětlení.
Návštěvníci si mohou vychutnat romantickou scenérii západu slunce nad Lipnem nebo noční procházku. Speciální osvětlení dokáže měnit barvy a dotvářet již tak velmi emotivní atmosféru. Noční prohlídku, jejíž součástí bude pravidelně živý hudební doprovod, lze poprvé absolvovat tuto sobotu 18. srpna 2012.

 „Noční prohlídky jsou jedním z dalších zpestření, které pro návštěvníky chystáme,“ říká Filip Pekárek, ředitel společnosti Stezka korunami stromů Lipno. „Zbývající prázdninové soboty budeme mít otevřeno až do půlnoci a návštěvníci budou mít možnost okusit atmosféru noční prohlídky nebo si vychutnat západ slunce. Stezka bude osvětlena speciálními RGB lampami, které dokáží měnit světelné spektrum a budou tak dotvářet jedinečnou atmosféru.“ Na každou sobotu bude také na stezce připraven živý hudební doprovod. „Hudební žánr schválně neprozradím, bude to vždy takové malé překvapení pro návštěvníky,“ upřesňuje Pekárek a dodává, že se budou snažit vždy o jiný.

Prodloužení otevírací sobotní doba: 9:30 – 24 hodin
Platí do konce letních prázdnin.

V provozu bude i lanová dráha na Kramolín (též osvětlena) nebo speciální autobusová linka.
Stezku je možné navštívit každý den. Přesnou otevírací dobu v závislosti na roční době lze nalézt na webových stránkách www.stezkakorunamistromu.cz.

Komentáře lze přidat přes facebook.