Speciální prohlídky na hradech a zámcích, unikátní muzea a odpočinek v lázních Střední Moravy

 Romantický hrad Bouzov je jedním z nejnavštěvovanějších a nejpůvabnějších hradů u nás.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Romantický hrad Bouzov je jedním z nejnavštěvovanějších a nejpůvabnějších hradů u nás


Chcete-li navštívit majestátní hrady a romantické zámky plné pověstí a tajuplných legend, ze kterých se tají dech nejen zvídavým dětem, nemusíte jezdit za hranice České republiky. I když hlavní sezóna pro rok 2014 již skončila, hrady a zámky Střední Moravy lákají i v tomto čase na nevšední program speciálních prohlídek.
Výlet jako z pohádky zažijete, pokud se vydáte na jeden z nejnavštěvovanějších hradů u nás, hrad Bouzov. Hrad je možné navštívit v rámci Zimních prohlídek každý den od 11h a od 13h. Poslední listopadový víkend se můžete vánočně naladit na Adventních prohlídkách s podtitulem Na co se již zapomnělo. Dozvíte se, co například o adventu dělal klempera či perechta, ochutnáte černou omáčku a to vše za doprovodu tajemných postav hanáckého adventu. Bouzov je možné navštívit i na Štědrý den v rámci speciálních prohlídek Bouzovské nadělování, a zkrátit tak dětem čekání na Ježíška. Šanci vidět vánočně nazdobený hrad a vyfotografovat se v kulisách betlému máte ještě 26. – 28. prosince.
Nevšední atmosférou si Vás získá také původně gotický hrad Šternberk. V měsíci listopadu by Vaší pozornosti neměla uniknout Martinská slavnost, kdy 11. listopadu přijede na hrad Šternberk Sv. Martin na bílém koni za doprovodu lampionového průvodu. Další zajímavá akce je naplánována na 6. prosince, kdy si děti budou moci vyrobit v patnácti dílničkách drobné dárečky v rámci Dětského vánočního jarmarku.
Nevšední program si připravil také zámek Plumlov. O sobotách 8. a 15. listopadu se můžete projít zámkem za svitu svíček během akce Plumlovské pověsti v nočních prohlídkách. To poslední listopadová sobota bude patřit tradiční Zabijačce. Zajímáte-li se o tradice adventu, navštivte zámek o víkendu 6. – 7. prosince a užijte si vánoční výzdobu i tematickou prohlídku Putování adventem.
Fandíte filmu? Pak si rozhodně nenechte ujít zámek Náměšť na Hané a jeho připravované filmové prohlídky. Na vlastní oči se setkáte s tetou Kateřinou, Miloušem i sluhou Saturninem ze stejnojmenného filmu. Uvidíte hradní půdu, a to s paní Jechovou z Kulového blesku. A dozvíte se také, jakým způsobem léčí paní sládková z Postřižin. Prohlídka se koná 15. listopadu a patří mezi velmi oblíbené, a tak se nezapomeňte včas objednat.
Zamek Namest_na_haneZámek Náměšť na Hané se může pochlubit iexpozicí dětských historických kočárků.
Kromě speciálních prohlídek na hradech a zámcích, můžete v regionu Střední Morava navštívit také zajímavá muzea. Za pozornost rozhodně stojí olomoucké Arcidiecézní muzeum a jeho rozsáhlé umělecké sbírky. Jste-li milovníci gastronomických delikates, pak nevynechte Muzeum Olomouckých tvarůžků v Lošticích. Ojedinělou sbírku kočárů a luceren uvidíte v Muzeu historických kočárů v Čechách pod Kosířem. Jste-li hraví a zvídaví, zajeďte se podívat na nevšední Expozici času ve Šternberku.
Máte také pocit, že po celodenních výletech je na čase dopřát si patřičný odpočinek? Svěřte se do rukou odborníků, relaxujte a načerpejte energii přímo ve vyhlášených lázeňských střediscích Střední Moravy. Kvalitní péči při léčebných procedurách i pohodovou regeneraci si můžete dosyta užívat v lázních Teplice nad Bečvou či ve Slatinicích. Nechte se hýčkat a užijte si Střední Moravu.
lazne_teplice_v_becvou_01Lázně Teplice nad Bečvou se specializují na rekondiční pobyty i léčby oběhového a pohybového ústrojí.
Další tipy na zajímavé výlety za památkami a kulturou i kam za odpočinkem najdete na www.strednimorava-tourism.cz.
stredni_morava_loga_dohromady
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Mohlo by se vám také líbit

Hrad Kost - Český ráj

Hrady a zámky České republiky

Icon 16.06.2021

Již za měsíc se otevře většina bran našich hradů a zámků. Oblíbená místa pro výlety s rodi...

Celý článek

Muzeum Mladoboleslavska

Icon 11.03.2021

Vydejte se branou minulosti s Muzeem Mladoboleslavska na pěti jeho pracovištích. Prvním z ...

Celý článek
Litoměřice - výlet pro děti

Královské město Litoměřice

Icon 24.01.2021

Litoměřice ale nejsou jen městem bohaté historie, ale i městem kultury a sportu. Můžete vy...

Celý článek

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem

Icon 24.01.2021

Také jste si jako malí přáli, aby Vánoce byly vícekrát v roce?

Celý článek

Příbor

Icon 21.03.2021

Město Příbor je jedním z nejstarších měst severovýchodní Moravy. Rozkládá s...

Celý článek

BRuNO family park – zábavní park v Brně!

Icon 25.12.2020

Největší zábavní park v Brně! 40 atrakcí na 4 000 m2 ve vnitřní klimatizované čá...

Celý článek
Reklama
Reklama