Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Dřevorubecké slavnosti

Zveme všechny příznivce dobré zábavy a netradičních soutěží na Dřevorubecké slavnosti do Pece pod Čerchovem ve dnech 8. – 10.7. 2011. Pro letošní ročník jsme pro Vás připravili téměř stejný program jako v loňském roce, ale samozřejmě nechybí, tak jako každý rok, několik novinek. První z nich je odlišné složení kapel, které Vás budou bavit, další novinkou jsou pamětní medaile, jak jinak než dřevěné, dále ukázka starých řemesel a větší zastoupení prodejců zahradní a lesní techniky.

Vstupné bude tradičně na všechny akce pořádané obcí dobrovolné.

Občerstvení máme po všechny dny zajištěno, včetně točené zmrzliny a ledové tříště. Samozřejmě nebude chybět pivo, točená limonáda, klobásy a grilované maso.

Do celého areálu bude, stejně jako vloni, vjezd zakázán. To neplatí pro soutěžící, pořadatele, účinkující a vozidla IZS.

A nyní to nejdůležitější, program akce:

Vše vypukne v pátek 8.7. v 16:00, kdy rozhodčí odpíská již 13. ročník pouťového turnaje v malé kopané. Účast přislíbilo celkem 5 mužstev. Od 20:00 ve stanu vypukne velká oldies party – československá rocková diskotéka.

V sobotu 9.7. ve 14:00 se do dřeva zakousne první motorová pila v 6. ročníku dovednostní soutěže dřevorubců O pohár LST. Celou soutěží bude provázet zkušený závodník v dřevorubeckých soutěžích pan Jiří Vorlíček.  Disciplíny budou obdobné jako v loni, ale s menším vylepšením, které ještě více zatraktivní celou soutěž. O přestávce nebude chybět ukázka starých motorových pil a soutěž pro diváky.

Od 20:00 je připravena pouťová taneční zábava se skupinou Sympaťáci, kde jinde než ve velkokapacitním stanu.

V neděli 10.7. 2011 od 11:00 bude v kapli sv. Prokopa sloužena poutní mše svatá.

Ve 13:00 se postaví na start první kočí se svými koňmi ve 2. ročníku soutěže tažných koní na překážkové dráze ” Podčerchovská rozporka”. Tato soutěž oproti prvnímu ročníku dozná několika výrazných změn, přibude překážek a určitě je na co se těšit.

Od 15:00 do 18:00 pro všechny milovníky dechovky a lidové hudby vystoupí se svým koncertem dechová kapela Dupalka. Po celé nedělní budou probíhat ukázky starých řemesel v podání skupiny historického šermu Šelmberští dvořané.

V sobotu a v neděli bude možné si zakoupit pamětní medaile, jako vzpomínku na letošní Dřevorubecké slavnosti.

Pro nejmenší návštěvníky budou připraveny pouťové atrakce.

Další informace naleznete na www.pecpodcerchovem.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.