Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Šátek Vatanai

zima_vatanai.jpgPro nošení nejmenších dětí je ideální šátek Vatanai. Poskytuje maximální pohodlí jak miminku, tak i tomu, kdo jej nosí. Je vhodný pro nošení v létě i v zimě. Když je velký mráz, dítě se může zapnout pod bundu. Takto jsme absolvovali i výlet po hřebenech Krkonoš za silného větru. Malý býl celou dobu naprosto v bezpečí a teple.
O šátku Vatanai se na stránkách http://www.vatanai.cz píše:

 • šátek je pro dítě vhodný od narození – žádný kojenec není tak malý, aby nemohl být nošen v šátku
 • v šátku Vatanai můžete nosit děti mnoha různými způsoby podle toho jak daleko jdete či jak těžké dítě máte, a tyto úvazy můžete libovolně kdykoliv střídat
 • všechny úvazy jsou fyziologické a nošení dětí v šátku dávají fyziologové přednost před nošením v jiných nosítkách
 • miminko je v šátku skulené do klubíčka stejně jako v mámině břiše. Možnost vnímat známou vůni, tep maminčina srdce a stejné rytmické pohupování mu navozuje pocity jistoty a bezpečí. Mnohem snáz a rychleji se pak vyrovnává se všemi vjemy (zima, teplo, hluk, ostré světlo, hlad, žízeň…), které jsou pro něj nové
 • u dětí, které jsou často nošeny, se nevyvíjí úzkosti z odloučení, méně často pláčou a dříve se osamostatňují
 • při chování dítěte v šátku máte volné rucespokojená maminka chová batole v šátku
 • můžete nastoupit do kteréhokoliv autobusu či tramvaje libovolnými dveřmi a bez pomoci kolemjdoucích
 • můžete s dítětem i do prostorů, do kterých matky s kočárkem nesmí
 • při výletech do přírody můžete jít i s dítětem všude tam, kam jste byli zvyklí chodit bez něj
 • šátek je lehký a praktický na skladování, když jej zrovna nepotřebujete
 • pokud v šátku zrovna nenesete dítě, může posloužit jako podložka pro přebalení, přikrývka, pléd, houpací síť atd…

3 komentáře

 1. renata napsal:

  Dobrý podvečer,pěkně jsem si početla a děkuji vahala jsem jestli kočar nebo šatek mam totiž už jedno dítě,které je postižené které ma kočar a dva-to bych musela spolehat vždy na někoho.Jen mam obavy aby to mimi tím nošením nebylo rozmazlené.Dost se totiž už tak nataham s dcerkou starší.Pěkné dny Všem

 2. Jana napsal:

  Pro Jana: mylím si, že to neměla být reklama, jsou tu i jiné odkazy, spíše bylo třeba ten článek nějak nazvat 🙂 Děkuji za Vaše odkazy, hezky jsem si početla ;o)

  Sama jsem šátek používala, bohužel až u druhého dítěte, u prvního mě kamarádka navedla na vak na našení – je jednoduší ho používat, ale jen na jedno rameno, což mě nevyhovovalo. Od šátku mě odrazovala také cena, ale je fakt, že lze poměrně jednoduše si ho vyrobit doma, náklady se pak sníží asi na 500,- (látka musí být opravdu kvalitní a je potřeba alespoň tři metry)
  Nošení v šátku je úžasné. Vozila jsem např. malou v kočárku a když už větší nemohla, vzala jsem si miminko do šátku a větší šla do kočárku. Na nošení v přírodě také ideál. Také se dá v šátku velmi nenápadně nakojit. Vázání sice vypadá složitě, ale člověk se to rychle naučí a stejně si většina oblíbí jeden dva úvazy.
  Rozhodně tedy doporučuji :o)

 3. Jan napsal:

  Myslím si, že stejnou službu odvedou i další šátky například ze stránek http://www.babysatky.cz, http://www.didimos.cz, http://www.vbavlnce.cz, http://www.sanami.cz a sposta dalších. Nebo toto má být reklama pouze na jednu firmu?