Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Rande pod hvězdami? Ideálně v Techmanii!

Kam na výlet? Do Techmanie!

Kam na výlet? Do Techmanie!

Sedíte se slečnou pod hvězdnatou oblohou, chvíle je romantická, když vtom se ona zeptá, jak se jmenuje támhleto souhvězdí. Nevíte. Chcete-li se tomu vyhnout, zvolte rafinovanější variantu: návštěvu 3D Planetária v plzeňském Techmania Science Center.

Jde o jediné 3D planetárium v České republice, kde máte hvězdy, souhvězdí a galaxie téměř na dosah ruky a ještě vám tu průvodce oblohou prozradí jejich jména a legendy, které se k nim váží. A to je teprve předkrm. Jako hlavní chod se zde promítají filmy, které nadchnou nejen vaši slečnu, ale i nezbedné synovce či neteře, které jste byli nuceni vzít s sebou.

tech02

Digitální planetárium má na programu snímky ve 2D a 3D. Pro nejmenší je to Polaris, kde hlavní postavy tučňáka a ledního medvěda namluvili Michal Suchánek a Richard Genzer. Starší děti milují snímek Astronaut, který jim prozradí spoustu zajímavostí o životě a práci astronautů, nebo film Země, Měsíc, Slunce, v němž zákonitosti vesmíru přibližuje sympatická postava kojota. Dospělejší a dospělé publikum si tu užije třeba filmy z dílny Techmanie Hluboký vesmír nebo Pijeme vodu z komet?

Součástí budovy planetária je i expozice věnovaná poznávání vesmíru, jejímž největším lákadlem je gyroskop, na němž zažijete pocity kosmonautů v raketě.

www.techmania.cz

tech03

Komentáře lze přidat přes facebook.