Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Na hrad Rabí za včelím divadlem

Výlet na největší českou zříceninu, hrad Rabí, může pobavit i neposedné ratolesti. Kromě tradičních prohlídek hrad nabízí v průběhu letních prázdnin i tzv. Včelí divadlo.

Poutavé představení probíhá v krásném prostředí jinak nepřístupného hradního příkopu, kde rabský včelař popisuje život těchto výjimečných tvorečků. Včelí divadlo na Rabí pobaví, zaujme a poučí, navíc návštěvníky nemine sladká odměna. Hraje se denně kromě pondělí od 11, 14 a 16:30 hodin, a když už na Rabí budete, nenechte si ujít klasickou prohlídku. S průvodcem zavítáte do prostoru hradního paláce, kde si můžete prohlédnout expozici modelů hradu, archeologické nálezy, výstavu kamnových kachlů a na závěr se podíváte do hradní hladomorny. Druhá prohlídková trasa vede na věž. Nakouknete do černé kuchyně, vystoupáte do nejstarší části hradu – 26 metrů vysoké obranné věže a pokocháte se pohledem na krajinu v Pošumaví. V nejníže položeném místě, v hradním sklepení, můžete obdivovat krápníkovou výzdobu. Ať už zavítáte na Rabí na Sušicko, do blízké Šumavy nebo na jiný výlet po Plzeňském kraji, k poznávání Vám určitě pomůže turistický portál www.turisturaj.cz. Ten přináší informace o celém Plzeňském kraji a jednotlivých turistických cílech a akcích v regionu.

1 komentář

  1. […] u Sušice, tak nám lilo jak s konve. Všude samej slimák, i ve stanech, bleeee. A výlet na Rábí taky vůbec za nic nestál, protože jsme šli blátem s pláštěnkama, a děcka akorát kňučely […]