Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Muzeum stavebnice Merkur

V Muzeu je možné spatřit rozšířené celoživotní dílo pana Jiřího Mládka, stavbu „Ocelové Město“, inspirovanou stejnojmenným románem J. Verna. Stavba „Ocelové Město“ je podle dostupných informací největší stavbou postavenou z MERKURu a pan Mládek na ní pracoval 7 let a pořád pracuje, neboť neustále probíhá její vylepšování a zdokonalování.

Pro příznivce modelové železnice jsou v muzeu připravené velké klasické kolejiště MERKUR a sbírka historických i současných vláčků MERKUR. Dále jsou v Muzeu umístěny zajímavé modely a historické rekvizity související s historií stavebnic. Mezi nejzajímavější jistě patří historické stavebnice Inventor a nejstarší stavebnice MERKUR. Součástí výstavy je nyní nová expozice věnovaná parním strojům, těm skutečným i modelovým. Část exponátů parních strojů zapůjčilo také Národní technické muzeum v Praze.

Muzeum stavebnice Merkur

Otevřeno:
út-ne: 9,00-12,00 a 13,00-17,00
Tyršova 341, Police nad Metují 54954
tel.: 491 541 262

zdroj:
Vyletnik.cz

1 komentář

  1. Petra Kafková napsal:

    Muzeum MERKUR v Polici nad Metují.

    Rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti 90 Kč.

    Ne příliš velká plocha, ale vše je zasklené nebo výše položené, že naše Magdalenka (rok a půl) mohla sama všude běhat. Nejlepší byl velký stůl se stavebnicí, kde je možno si vyrobit vlastní model. Jen náš tatínek, který pamatuje Merkura z mládí, tam seděl hodinu a půl. Návštěva je časově neomezená, tak děti mohou chvíli stavět, chvíli běhat a nikdo na ně nepokřikuje !!! což uvítá většina rodičů
    Petra Kafková, Džbánov u Vysokého Mýta