Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Arboretum Nový Dvůr

O Arboretu
[inspic=1042,left,fullscreen,thumb]V Arboretu v Novém Dvoře může návštěvník shlédnout další z expozic Slezského zemského muzea – bohatou dendrologickou sbírku „Dřeviny pěti světadílů“ na ploše 23 ha. Můžete zde vidět rostliny vřesovišť, rašelinišť, písečných dun pobřeží Baltu, himalájské rostliny, sbírky dřevin z Číny, Dálného východu a Japonska a rozsáhlé sbírky dřevin a bylin z východního a západního pobřeží a středozápadu severní Ameriky.

Expozice
V arboretu roste na 7 000 druhů rostlin, dřevin a bylin, jejich variet, kultivarů a zahradních odrůd. Při procházce parkem je možno obdivovat stále živou zeleň mnoha druhů a kultivarů cypřišků, zeravů, smrků, borovic, tisů a druhů rodu tsuga, jedlí a jalovců. I stálezelené listnaté dřeviny vzácných druhů a rarit, mezi které patří velká sbírka rodu Rhododendron, proslavily arboretum a patří k nejbohatším sbírkám v ČR. V expozici se nacházejí zástupci obřích “mamutích stromů” sekvojí, borovice osinaté z Arizony, přesahující

Bezbariérový přístup

Expozice: Sbírka domácích a exotických dřevin a rostlin ve volném prostoru, ve výstavním pavilonu a výstavní budově příležitostné výstavy. Připravuje se výstavba rozsáhlých skleníků s teplomilnou květenou.

Další objekty SZM

Srub Petra Bezruče

Arboretum

Areál československého opevnění Hlučín

Památník 2. světové války

Památník Petra Bezruče

Kontakt:
Stěbořice – Nový Dvůr, 74751
tel.: +420 553 661 031
www.szmo.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.