Muzeum lidových staveb v Kouřimi zahajuje sezónu!

Oficiální zahájení turistické sezóny spojené s Vynášením Smrti v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

Datum konání: neděle, 10.dubna 2011
Místo konání: Muzeum lidových staveb v Kouřimi, areál Na Hrázce, Kouřim
Muzeum lidových staveb v Kouřimi v neděli 10. dubna oficiálně zahajuje novou turistickou sezónu. Pro letošní rok je připravená řada nových programů a akcí.
V kouřimském  skanzenu jsou shromážděny památky lidové architektury z celých Čech a proto chceme návštěvníkům postupně představit různé regiony, jejich tradice, historii, místní řemesla a pokrmy. Letos to bude 21. května Den krkonošského a podkrkonošského regionu, 18. června potom Jihočeský den.
Tradičně se bude pořádat Trh chráněných dílen, letos v novém termínu 25. června. Hlavním hudebním hostem je Bára Hrzánová a skupina Condurango.
Naopak novinkou je program Řemeslné pohádkové léto – Celé Česko čte dětem.
Po šest prázdninových sobot se děti seznámí ve skanzenu s jedním z tradičních řemesel a
zároveň si vyslechnou pohádkové čtení od známých osobností. Touto akcí se zapojujeme do celostátní akce Celé Česko čte dětem a chceme tak opět vyjít vstříc rodinám s dětmi.
Po Masopustu, bude dalším letošním národopisným programem tradiční výroční obyčej Vynášení Smrti, který proběhne 10. dubna od 12.00 hodin. Ve spolupráci s dětmi z kouřimské ZUŠ vyneseme ze skanzenu Smrt, a zároveň přineseme nové líto.
V Bradlecké rychtě připomene výstava „Jaro na vsi“ velikonoční zvyky a obyčeje. V Jílovém se od 14.00 hodin seznámíte s připravovaným projektem dostavby skanzenu na výstavě   „Muzeum české vesnice v Kouřimi – projekt dostavby skanzenu“.

Otevírací doba:

duben: pátek – neděle 10.00 – 16.00 hodin
květen, červen, září: úterý – neděle 10.00 – 17.00 hodin
červenec, srpen: úterý – neděle 10.00 – 18.00 hodin
říjen, prosinec: pátek – neděle 10.00 – 16.00 hodin

Více informací naleznete zde!

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama