Lyžování v Čechách i v Alpách: Kam vyrazit s dětmi?

Kam s dětmi

Kam vyrazit s dětmi lyžovat, aby se jim lyžování zalíbilo, a ještě si u něj užily spoustu zábavy? Pravdou je, že Česko i rakouské Alpy skrývají hned několik lyžařských resortů, kde si lyžování zamiluje celá rodina. Které to jsou?

1. Ski Areál Lipno

Ski Areál Lipno je pro lyžování s dětmi jako stvořený. V rámci hravého lyžování tu na děti čeká hledání pokladu, dětské závody nebo třeba auto den, kde do hry vstupují semafory, volanty i řídítka. Většinu dětí nejvíce nadchne Fox park – moderní výukové hřiště se třemi pojízdnými koberci, dětskými prvky i slalomy. Výuku jim tu zpestří maskot lišák, který děti zabaví bohatým animačním programem. Nejmenší lyžaři mohou své první krůčky na lyžích zkoušet v Bambini parku, kde jistě ocení i možnost sáňkování a bobování.

2. Ski Areál Klínovec

Za dalším skvělým rodinným střediskem zabrousíme do Krušných hor, konkrétně na jejich nejvyšší horu – Klínovec. Areál nacházející se pouhých 120 km od Prahy a 15 kilometrů od Karlových Varů splňuje vše, co od střediska uzpůsobeného dětem můžete očekávat. Najdete tu 2 dětské parky se třemi lyžařskými pásy. V obou z nich funguje lyžařská škola Ski School Klínovec, kde se děti do 15 let pod dohledem odborně vyškolených instruktorů mohou učit jezdit na lyžích i na snowboardu. Svým dětem ovšem můžete dávat lekce i vy sami, a to v dětském parku Primáček u Huga, který láká zejména pojízdnými koberci nebo třeba pohádkovým slalomem.

Jestliže vás láká cestování s dětmi do zahraničí, určitě navštivte také některý z těchto rakouských lyžařských resortů:

3. Söll

Tyrolské středisko Söll se v poslední době těší velké oblibě a láká čím dál více rodin s dětmi. Na 280 kilometrech udržovaných sjezdovek tu najdete spoustu těch méně náročných, kde si zalyžují i ti nejmenší. Areál se pyšní zážitkovým světem Čarovná louka, který má za úkol hravě a nenásilně přiblížit lyžařský sport malým lyžařům. Svět se nachází přímo u spodní stanice lanovky Bergbahnen Söll a všechny jeho aktivity mohou rodiče spolu s dětmi využívat zdarma.

4. Obergurgl-Hochgurgl

A nakonec, mezi další oblíbené rakouské destinace, kde si zalyžuje celá rodina, patří Obergurgl. Mírné i strmější sjezdovky, vysoká garance sněhu, téměř žádné fronty a nespočet hravých lyžařských kurzů pro děti každoročně vybízí rodiny, aby se na toto pohodové místo vracely. V areálu opět nechybí zábavné lyžařské parky s možností sáňkování či bobování, přičemž díky mimolyžařským aktivitám se tu děti – a vlastně ani dospělí – nestihnou nudit.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Hrad Kost - Český ráj

Hrady a zámky České republiky

Icon 16.06.2021

Již za měsíc se otevře většina bran našich hradů a zámků. Oblíbená místa pro výlety s rodi...

Celý článek

Muzeum strašidel v samém centru Plzně

Icon 09.06.2021

Muzeum strašidel se nachází na západní straně nám. Republiky v samém centru města Plzně. U...

Celý článek

Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity

Icon 07.02.2021

Chcete poznat místo, kde se před více jak 150 lety zrodila genetika? Navštivte Mendelovo m...

Celý článek

Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Icon 22.02.2021

Palác z 16. století vás překvapí krásným výhledem a několika unikátními místnostmi. Zajímá...

Celý článek

Muzeum Benátecka

Icon 17.03.2021

Na benáteckém zámku sídlí Muzeum Benátecka se svými hravými atraktivními expozicemi věnova...

Celý článek

Archeopark Pavlov

Icon 12.04.2021

Archeopark Pavlov je moderní expozicí zpřístupňující jednu z nejvýznamnějších pravěkých lo...

Celý článek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama