Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Koncert pro děti: Namaluj si symfonickou báseň!

[inspic=574,right,fullscreen,thumb]O tom, že koncerty klasické hudby mohou být zábavné a hravé se mohou přesvědčit malí i velcí návštěvníci koncertu Pražské komorní filharmonie pro děti,
který se uskuteční v sobotu 7. března v 10.00 a 13.30 hod. ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Na co se můžete těšit?
Na koncertě zazní známá melodie Vltavy či krásné tóny Vyšehradu a další ukázky z cyklu symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany, dále výběr z Legend a symfonická báseň Polednice Antonína Dvořáka. Neméně důležitá bude divadelní složka pořadu, která na pódium Rudolfina přivede hravé školáky, hodnou paní učitelku a také pohádkové a zvířecí postavy. Řada dětí si jistě oblíbí postavy nezbedného žáka Káji Rybízka, jeho snaživé spolužačky Vlaďky Čilé či paní učitelky Violy Dřevěné. V programovém letáku ke koncertu navíc malí návštěvníci naleznou křížovku a budou se moci zúčastnit vědomostní soutěže. Dobře bavit se jistě budou všechny děti a také jejich rodiče, babičky, dědečkové či strýčkové a tety.
Program koncertu připravil režisér Vladimír Jopek a divadelníci z Malého Vinohradského divadla, kteří na koncertu také účinkují a na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina rozehrají řadu vtipných scének, jimiž uvedou hrané skladby. Jako host vystoupí ilustrátorka českého vydání populárních knih o Harrym Potterovi Galina Miklínová. Hudební skladby zahraje Pražská komorní filharmonie pod taktovkou mladého dirigenta Ondřeje Vrabce.

Svět pohádek

Koncert je zaměřen na témata pro děti důvěrně známá – na kouzelný svět pohádek a jejich hrdinů, na zvířátka a jejich příběhy či na oblíbené knížky -, u nichž se děti mohou opřít o konkrétní představu. Ono „malování“ obsažené v názvu koncertu je sice obrazné, ale tvůrci pořadu současně doufají, že někteří z malých návštěvníků koncertu přijdou domů plni zážitků, které snad budou chtít i skutečně namalovat.

Pražská komorní filharmonie pořádá koncerty pro rodiče s dětmi již devátou sezonu a byla prvním orchestrem v České republice, který speciálně koncipované zábavné pořady o klasické hudbě začal připravovat. Tyto pořady se staly velice oblíbenými a dokáží vyprodat Dvořákovu síň Rudolfina.

Vstupenky lze objednat zde..

Pražská komorní filharmonie
Krocínova 1
110 00 Praha 1

tel.: 224 232 488, fax: 224 235 118
e-mail: pkf@pkf.cz
www.pkf.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.