Navštivte s námi pivovar Plzeňský Prazdroj

Pivovar Plzeňský Prazdroj

Pivovar Plzeňský Prazdroj


Zveme Vás na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj! Plzeňský Prazdroj umožňuje návštěvníkům přesvědčit se všemi smysly o kvalitách piva Pilsner Urquell přímo v areálu pivovaru při jeho prohlídkách.
Každá země má své symboly a legendy. Mezi ty české patří plzeňský ležák Pilsner Urquell, pivo, které inspirovalo více než dvě třetiny ve světě vyráběných piv. Ta nosí právě podle českého originálu označení pils, pilsner nebo pilsener. Chcete-li se podívat, jak vzniká legenda, která se rychle proslavila po celém světě a dodnes reprezentuje české pivovarnictví, vydejte do Plzně.
pu_01Plzeň je přezdívaná hlavním městem piva. A ne nadarmo. Díky výhodné poloze na křižovatce několika důležitých obchodních cest se v Plzni vařilo pivo už od dob jejího založení na konci 13. století. Ale celosvětový věhlas získalo pivo z Plzně až po vzniku Měšťanského pivovaru, dnešního pivovaru Plzeňský Prazdroj.   Právě zde 5. října roku 1842 spatřila světlo světa první várka piva, jak jej známe dnes –  řízný, lahodný spodně kvašený ležák zlatavé barvy se sněhobílou pěnou. Sláva výjimečného plzeňského piva se rychle šířila po celém světě a pivo se stalo inspirací pro novou pivní kategorii – ležák.
pu_02Pivovar Plzeňský Prazdroj je oblíbeným turistickým místem, navštěvují jej milovníci piva z celého světa. Je nejen moderním pivovarem, patří zároveň mezi unikátní industriální památky evropského významu. Na prohlídce pivovaru si projdete místy, kde se pivo Pilsner Urquell vaří od dob svého vzniku. Ve smyslové expozici ochutnáte suroviny, ze kterých se slavný ležák vyrábí. Navštívíte také samotné srdce pivovaru – historickou a současnou varnu, kde se vaří pivo, které z Plzně míří do celého světa; nebo moderní stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví za hodinu.
pu_03Unikátní panoramatické kino vám povypráví bohatou historii piva Pilsner Urquell. Úsilí a obětavou práci lidí, bez kterých by se příběh slavného piva neodehrál, představí expozice Lidé Pilsner Urquell. Na závěr samozřejmě nesmí chybět ochutnávka piva! Vydáte se s námi do labyrintu ručně tesaných historických sklepů, které se rozšiřovaly spolu s pivovarem a měří neuvěřitelných 9 kilometrů. Nachází se zde dubové spilečné kádě a ležácké sudy, které vyrábí a udržuje parta bednářů Plzeňského Prazdroje. Starší 18 let zde ochutnají nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell čepované přímo z dubových ležáckých sudů.
pu_06Na nádvoří pivovaru se nachází Dárková prodejna, která nabízí široký sortiment originálních pivovarských dárků, kterými uděláte radost každému milovníkovi piva. Prohlídku pivovaru doporučujeme zakončit poctivou českou kuchyní a výborným pivem Pilsner Urquell v restauraci Na Spilce. Na zdraví!
Více informací o prohlídce a aktuálních časech prohlídek najdete na: www.prazdrojvisit.cz

pu_07Otevírací doba Návštěvnického centra

Duben – září: 8,00 -18,00
Říjen – březen: 8,00- 17,00

Navštivte také

Pivovarské muzeum
pu_04Plzeňské historické podzemí
Pivovar Velké Popovice
Pivovar Radegast
Pivovar Gambrinus- prohlídky
Aktuální informace o prohlídkách pivovaru Plzeňský Prazdroj, Pivovarského muzea v Plzni a Plzeňského historického podzemí najdete na www.prazdrojvisit.cz

PU-brand-identity-jpg_1_1Pivovar Plzeňský prazdroj – prohlídky

adresa: U Prazdroje 7, 304 97, Plzeň
telefon: +420 377 062 888, +420 377 062 715
e-mail: [email protected]
www.prazdroj.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Rožmitál pod Třemšínem

Icon 19.06.2021

Rožmitál pod Třemšínem je malebné město, které leží v krásném údolí pod zalesněnými brdský...

Celý článek

Dům přírody Pálavy

Icon 12.04.2021

V barokní památkově chráněné budově na dolnověstonickém náměstí vzniká Dům přírody Pálavy.

Celý článek

Lázně Vráž

Icon 17.05.2021

Vráž je lázeňská obec, ležící asi 8 km severně od města Písek, na levém břehu řeky Otavy. ...

Celý článek

Elektrárna královského města Písku

Icon 17.05.2021

Bývalý Podskalský mlýn na řece Otavě v centru města Písku je do dnešní doby živou při...

Celý článek

Kolínská vodárna: dnešní rozhledna kdysi zásobovala vodou český Manchester

Icon 28.06.2021

Vyrazte do Kolína, který leží v pěkné rovině, jak potvrzuje i známá písnička. Jako výletní...

Celý článek
Kam s dětmi: Středočeský kraj

Za tajemnými pověstmi Voticka: vydejte se po nové naučné stezce

Icon 08.08.2021

Devítikilometrová naučná stezka Za tajemnými pověstmi Voticka je obnovenou a vylepšenou no...

Celý článek
Reklama
Reklama