Zažijte Tábor

Někoho baví historie, jiný se těší na zmrzku, a pak tu máme malé neposedy, co potřebují být neustále v akci. Jak to všechno skloubit? Výletem do Tábora. Muzeí je tu hned několik, jeden ze zmrzlinářů má dokonce titul z mistrovství ČR v přípravě této pochoutky a aktivním dětem stačí vzít s sebou kola a brusle a můžete vyrazit na odpočinkovou zónu Komora, nebo třeba do jump arény. O tom už jsme ale psali v dubnovém čísle, dnes vám chceme představit některé novinky a také vás pozvat na kulturní a sportovní akce.

Letáček Do Tábora s dětmi

Na našich webových stránkách najdete plno tipů, co s dětmi v Táboře podniknout, jestli ale máte radši tištěné letáčky, zajděte si do infocentra na Žižkově náměstí. Kromě řady letáčků o městě a okolí tu najdete i jeden zaměřený na děti – po městě vás provede jednoduchá mapa, na které nechybí ani trasa pro kočárky, dozvíte se také, kde jsou nejbližší hřiště, kde si zasportovat, a která muzea jsou vhodná i pro menší děti. A třeba se vám tu zalíbí i některý z lišáckých suvenýrů z kolekce „Běží liška k Táboru“.

Objevujte památky a muzea

Jestli dáváte přednost historii, ponořte se do uliček Starého Města. Objevíte tu pestrou škálu stavebních slohů, setkáte se s názvy upomínajícími na významné osobnosti táborských dějin a v infocentru si můžete vybrat celou řadu letáčků, které vás seznámí s oblastmi, jež vás zajímají. Najdete tu prohlídku po nejvýznamnějších památkách, okruh zaměřený na architekturu 19. a 20. století, povídání o husitství, o naučných stezkách a nechybí ani přehled muzeí. Těch je v Táboře hned několik. K těm nejznámějším patří Husitské muzeum se středověkými podzemními chodbami. Novou expozici pak nabízí Bechyňská brána, nese název Tábor, pevnost spravedlivých i královské město a představuje historii města od pravěku až po třicetiletou válku. Navštívit můžete i Muzeum čokolády a marcipánu, Muzeum Lega, Strašidelné podzemí, Skřítkov, Filmovou zbrojnici a Dětský svět s mašinkou. Pohled z výšky pak nabízí věž děkanského kostela a rozhledny Hýlačka a Babina.

Sportujte a hrajte si

Máte-li akční děti, co chvíli neposedí, přibalte si s sebou in-line brusle, míč nebo rakety a udělejte si zastávku v odpočinkové zóně Komora, kde si můžete zahrát od fotbalu přes volejbal po badminton. A pokud vaše děti raději skateboard, je pro ně určený přiléhající skate park s betonovým „bazénem“. Menší děti si pak užijí dětské hřiště ve tvaru lodi a kolem něj spoustu písku na stavění hradů. A kdyby je tohle hřiště omrzelo, Tábor má přes 50 dalších, dvě z nich jsou přímo v historickém centru. A jestli ani to nestačí, máme tu ještě jump arénu, laser game i motokáry. A pro ty menší pak dětské herny. Zajímavé je i Tismenické údolí dnes sloužící pěším i cyklistům a díky stezce, kterou tu místní vybudovali, se můžete při procházce přenést proti proudu času. Trasa totiž spojuje několik starých mlýnů.

Otevírání turistické sezóny

U sportovců ještě chvíli zůstaneme, pokud to epidemická situace dovolí, otevřeme v Táboře 5. června turistickou sezónu. Pro rodiny s dětmi bude připravená 3 km dlouhá trasa, která je seznámí se sochařem Janem Vítězslavem Duškem, potkají na ní živé sochy, řadu soutěžních stanovišť a od 11 hodin je čeká představení Pohádkové písničky pro děti i dětičky. Pro větší děti a nadšené cyklisty pak bude připravený 60 km dlouhý cyklovýlet a na jeho konci výtvarný ateliér. K pochodu i cyklovýletu se bude možné registrovat od 9 do 9.30 v infocentru na Žižkově náměstí.

Loutkohrátky

Další akcí pro děti, kterou v Táboře chystáme, jsou 19. června Loutkohrátky, během nich se představí hned několik loutkových divadélek se svými příběhy a pohádkami a nechybí ani tematické dílny. Než se ale na Loutkohrátky vydáte, ujistěte se, že nejsou z důvodu protiepidemických opatření zrušené.

Pokojíčky a domečky pro panenky

A na závěr jeden tip na výstavu vhodnou i pro děti. V Galerie 140 se můžete až do 29. srpna ponořit do fascinujícího světa domečků pro panenky. Čekají vás miniaturní pokojíčky, kuchyňky i jejich vybavení. Kromě toho výstava zachycuje proměnu bytové kultury od konce 19. století po 80. léta 20. století.

www.visittabor.eu

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Bor – město s erbem labutě

Icon 15.02.2021

Město Bor leží v rovinatém terénu v nadmořské výšce 470 m n. m. Bor bylo původně hrazené a...

Celý článek

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Icon 16.03.2021

Muzeum je pojmenováno po mladoboleslavském průkopníkovi Metoději Vlachovi, který jako prvn...

Celý článek

Statutární město Opava

Icon 27.04.2021

Opava, nefalšovaná královna českého Slezska, patří k nejstarším městům u nás. Listinně byl...

Celý článek
Reklama
Reklama