Zábavné výlety pro děti aneb kudy z nudy v Praze

Nabízí se mnoho možností kam s dětmi v Praze na výlet. Vy byste možná rádi procházeli výstavy v Praze, ale přiznejme si, že to není zrovna nejzábavnější věc na světě pro většinu dětí. Zábavné programy pro děti v rámci své výstavní činnosti nabízí pravidelně Národní galerie – Veletržní palác, Národní muzeum, nebo Městská knihovna. Zajímavá výstava, kam lze zajít celoročně, je pak Neviditelná výstava. Ač skutečně nic neuvidíte (v běžném slova smyslu), za pomoci hmatu a dalších vjemů toho vyzkoušíte opravdu hodně a zážitek je silný nejen pro děti, ale i pro nevěřící dospěláky.

Kde to děti baví vždy

Zaručenými tipy kam v Praze na výlet s dětmi je Zoo Praha, Zrcadlové bludiště na Petříně nebo Zrcadlové bludiště MAZE na Praze 1, DinoPark na Harfě, návštěva bazénů a aquaparků (Aquapalace Praha, Aquadream Barrandov, Aquacentrum Šutka, …), chození do kina Cinestar nebo Cinema City na filmy pro děti či jednou za čas do IMAXu. V Praze není také žádným tajemstvím, že maminky s dětmi rády navštěvují obchodní dům IKEA Zličín a IKEA Černý most, kde mohou využít hlídaný dětský koutek a dopřát si pár desítek minut v nekuřácké restauraci u kávy. Samozřejmostí je, že restaurace je také přizpůsobena dětem a lze tady tedy bez problémů ohřát oběd, nebo zakoupit dětské jídlo z nabídky restaurace.

Výlety v Praze do přírody

Praha má celkem hezké parky, kde lze s dětmi navštěvovat větší či menší dětská hřiště. Oblíbená je třeba Stromovka, Riegrovy sady, nebo Žluté lázně a snad nejoblíbenější a nejzábavnější je dětské hřiště Kroužky na Vltavě. Na delší výlet se můžete vypravit do Hlubočep (tram 12,14,20 – DPT někdy mění – zkrátka vše, co jezdí na Sídliště Barrandov) a odtud do Prokopského údolí (cestou jezírko s labutěmi, 2x, dětské hřiště, mini farma se zvířátky) nebo si vyšlápnout na kopec Dívčí hrady (ideální místo na pouštění draka). Krásný výlet je možné s dětmi absolvovat také do Divoké Šárky (konečná tram 26) nedaleko pražských Dejvic. Výlet do tohoto údolí je vskutku odpočinkovou procházkou.

Výlety do Prahy za nejrůznějšími akcemi

Otázku kam v Praze s dětmi řešíte možná neustále. Akce v Praze se konají téměř každý den. Není ale úplně jednoduché je všechny zaznamenat. Pomocníkem vám může být kalendář akcí portálu Kdykde.cz, kde lze hledat akce přes parametry KDY a KDE a ve filtru následně ještě zaškrtnout Vhodné pro: Rodiče s dětmi. Dětské akce jsou průběžně doplňovány, nejvíce jich je pak na Velikonoce, Vánoce, Den dětí 2016, nebo Čarodějnice.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Město Šluknov – nejsevernější město ČR

Icon 01.02.2021

Město Šluknov, po němž je pojmenován i Šluknovský výběžek, je výchozím bodem do krásné pří...

Celý článek

Vsetín

Icon 08.03.2021

Město Vsetín leží na úpatí Beskyd a Javorníků v údolí řeky Vsetínské Bečvy, která jej...

Celý článek

Na choltický zámek za vodníky i discgolfem

Icon 01.05.2021

Zámek Choltice a jeho rozlehlá obora je stvořená pro výlet s dětmi – pohádková prohl...

Celý článek
Reklama
Reklama