Turistický informační portál Olomouckého kraje

Poznejte Jeseníky s podhůřím, bohaté na přírodní a historické památky, plné značených tras. Střední Morava je jednou z nejpřitažlivějších oblastí České republiky, s příjemným prostředím, starobylými památkami a podmínkami ke sportovnímu vyžití.Využijte možností nové verze portálu a naplánujte si několikadenní program na Střední Moravě nebo si zakreslete trasy v Jeseníkách. Naplánujte si návštěvu Olomouckého kraje pohodlně z domova, portál obsahuje stovky zajímavých cílů, které Vám doporučujeme navštívit. Při plánování programu a tras získáte informace o akcích probíhajících v termínu, kdy se chystáte Olomoucký kraj navštívit. Vytiskněte si naplánovaný program, portál Vás zároveň upozorní na další zajímavá místa a služby v okolí Vaší trasy.
Na portále najdete různé druhy cílů. Pro ty z Vás, kteří preferují letní a zimní sporty, je připraven ucelený přehled nabídky sportovních aktivit, počínaje pěší turistikou a cykloturistikou, přes adrenalinové sporty až po vyjížďky na koních. Drsnou a zároveň romantickou přírodu Jeseníků si zamilujete na první pohled. Objevíte zde nádherný kraj s bohatou faunou i flórou, okouzlující hory s překrásnými výhledy do údolí, husté lesy, křišťálové vodopády i tajemné jeskyně.
Nejvíce turistů má zájem o památky Olomouckého kraje. Střední Morava je regionem s bohatou historií a stovkami významných architektonických památek. Historická centra velkých i menších středomoravských měst umožňují poznat minulost každého z nich tak, jak se postupně vyvíjela. Barokní kašny a morové sloupy, starobylé radnice, křivolaké uličky, šlechtické paláce i měšťanské domy, to vše čeká na turisty, kteří chtějí nasát zdejší atmosféru let minulých i dneška.
Když se řekne Jeseníky, každý si představí lyžování nebo procházky přírodou. Na malebná podhorská města a městečka, obce i romantické hrady a výstavné zámky či unikátní technické památky řada lidí zapomíná a připravuje se tak o nevšední zážitky. Mají totiž co nabídnout – například ruční papírnu, která papír vyrábí již 400 let starým způsobem, byste jinde těžko hledali.
Informační část portálu zahrnuje přehled dostupných služeb, zejména ubytování a stravování. Nově využijte bohatých možností vyhledávacího filtru a najděte si ubytování, které vyhovuje Vašim potřebám. Střední Morava je také známá svými dispozicemi pro konání větších společenských a firemních akcí – kongresů, konferencí a setkání zákazníků firem. Tradiční moravská pohostinnost doplněná širokou nabídkou outdoorových aktivit pro neformální poznávání je skvělým předpokladem pro uspořádání těchto společenských akcí.
Každý člověk touží po odpočinku od každodenního shonu a získání nových sil. Příjemnou relaxaci spojenou s nevšedním kulturním programem najdete v lázních, kterých je v Jeseníkách celá řada. Čekají tu na vás horké či studené léčivé prameny, koupele i promenádní koncerty. Vyhlášená lázeňská střediska, známá svou kvalitní péčí o pacienty a zákazníky, najdete také na Střední Moravě.
Olomoucký kraj má co nabídnout, přijeďte se k nám podívat, jste srdečně zváni!

Projekt „Rozšíření aplikací turistického portálu Olomouckého kraje“ je spolufinancován z Regionálního operačního programu Střední Morava.


Více informací na www.ok-tourism.cz
Komerční sdělení

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek
Pevná obuv může být bezpeční i pohodlná.

Procházka v přírodě: jaké boty zvolit do terénu?

Icon 28.01.2021

Jaké boty zvolit na procházku v přírodě? Chystáte se na výlet a nevíte co za boty si vzít?...

Celý článek

Město Chrudim

Icon 16.01.2021

Chrudim je největším městem turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko. Leží na rozhraní Želez...

Celý článek

Výlet s dětmi? Rozhodně se toho nebojte!

Icon 18.01.2021

Vyrazit s dětmi na pohodový výlet, který si všichni užijete nemusí být jenom pouhé přání. ...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek
Reklama
Reklama