Procházka v přírodě: jaké boty zvolit do terénu?

Pevná obuv může být bezpeční i pohodlná.
Pevná obuv může být bezpeční i pohodlná.

Dlouhé procházky mohou přinést krásné výhledy a bezesporu jsou lékem na všechen stres rychlé doby. Mohou být ale taky trochu nepříjemné, pokud do přírody zvolíte nevhodnou obuv. Jak si správně vybrat a jaké boty si do přírody vzít?

Vybírejte podle terénu i ročního období

Obuv patří k nejdůležitějším položkám, které vám při výletu do přírody zabezpečí komfort i bezpečí. Rozhodli jste se, kam pojedete na výlet? Udělejte si malý průzkum, který vám pomůže vybrat si ty správné boty. Čeká vás horský terén nebo jenom polní a lesní cesty? Čím víc náročný a proměnlivý terén, tím hrubší a pevnější podrážku budete potřebovat. Hrubá podrážka chrání vaše chodidla a taky vám ulehčí pohyb po nerovnoměrném povrchu. Důležité je myslet i na počasí. Jestli se chystáte na turistiku nebo procházku v zimním období – vybírejte spíše ze zateplených bot do výšky kotníku, naopak v létě vám postačí obuv z lehkých prodyšných materiálů, v které vám nebude příliš horko.

Do hor nejlíp v trekingové obuvi

Pokud vás čeká výlet v horách, nejlepší volbou jsou trekingové boty. Pevná obuv chrání vaše chodidla, a to nejen v příznivých podmínkách, ale taky na mokrém nebo kluzkém povrchu. Základem dobré trekové boty je hrubá podrážka a kvalitní – ideálně kožený – materiál. Na trhu samozřejmě najdete spoustu variant různých barev i tvarů, důležité však je vybrat si takovou botu, v které vám chodidlo dobře sedí. Chodíte do přírody často nebo jenom jednou za čas? Pokud máte výlety rádi, budou se vám hodit jak boty pevnější – do horských terénů, tak nízké trekingové boty vhodné na běžné procházky a do města.

Tenisky se hodí na procházky městem i lesními stezkami.

Tenisky do parku i do lesa

Máte rádi výlety do městských parků nebo v přírodě v okolí měst a patříte k těm, kteří nedají dopustit na svůj komfort? V tom případě jsou pro vás tenisky jako stvořené. Botasky jsou dostupné ve všech různých variantách, a tak si můžete vybrat ty pravé pro výlet do přírody. Stále je základem dobrá, pevná podrážka a taky materiál – ten by měl být voděodolný a lehce omyvatelný. Pokud vás čeká procházka asfaltovým terénem nebo polní cestou, můžete zvolit běžeckou obuv, která je přizpůsobená k pohybu chodidla měkčí podrážkou.

Víte už, co za boty si na procházku vezmete příště? Podívejte se na nabídku eObuv.cz a vyberte si takové, které budou bezpečné i pohodlné při jakémkoliv výletu.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Výlet s dětmi? Rozhodně se toho nebojte!

Icon 18.01.2021

Vyrazit s dětmi na pohodový výlet, který si všichni užijete nemusí být jenom pouhé přání. ...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Město Chrudim

Icon 16.01.2021

Chrudim je největším městem turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko. Leží na rozhraní Želez...

Celý článek

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek

Kreativní zóna DEPO2015 v Plzni

Icon 25.12.2020

Jsme prostor plný kultury a podnikavých nápadů. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Pl...

Celý článek
Reklama
Reklama