Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Pražská mobilní zvonkohra

DSC_5738.JPGPražská mobilní zvonkohra je unikání hudební nástroj, složený z 57 zvonů různé velikosti a různých tónu. Byla postavena za podpory hlavního města Prahy zvonařstvím Manoušek. Dle představy Magistrátu hl.m.Prahy by se “Pražská mobilní zvonohra” měla stát chloubou Prahy a zároveň symbolem soudržnosti jednotlivých městských částí. Primátor Jan Kasl v této souvislosti oslovil starosty všech městských částí a vyzval je k finanční spoluúčasti symbolickou částkou 2,-Kč za obyvatele. Tímto způsobem bylo uhrazeno 48 zvonů, devět městských částí “svůj” zvon odmítlo.Všechny Městské části, které se na projektu finančně podílely, mají 2x ročně právo využít zvonohru ke svým akcím za úhradu pouze režijních nákladů.

Následující fotografie jsou z koncertu, který se uskutečnil 25. listopadu 2006 v Dobřichovicích. Součástí koncertu byl i ohňostroj.

Fotografie:

DSC_5825.JPG
DSC_5809.JPG
DSC_5775.JPG
DSC_5738.JPG
DSC_5737.JPG

Odkazy:

3 komentáře

 1. Petr R.Manoušek napsal:

  Rád bych uvedl na pravou míru informace o koncertu v Dobřichovicích : Tentokrát na Pražskou mobilní zvonohru nehrál Radek Rejšek, ale francouzský carillonér Gilles Lerouge, který je také světově uznávaným varhaníkem a pianistou. Jeho specialitou ve hře na zvonohru je jazz, který mj. vyučuje na konzervatoři v Douai. Na moji zvonohru hraje velmi často v zahraničí a do Čech přijel poprvé pouze kvůli tomuto jedinému koncertu. S p.Lerougem jsme dlouhá léta přátelé, takže za koncert nechtěl žádný honorář. Jeho cestovní náklady uhradil sponzorsky p.Podzimek a díky němu se také koncert mohl konat.
  Zdraví Petr R.Manoušek, ZVONAŘSTVÍ Zbraslav

 2. Eva Manoušková napsal:

  Na tomto koncertě ovšem nehrál pan Radek Rejšek, ale špičkový francouzský carilloner Gilles Lerouge, který kvůli tomuto koncertu přijel do Čech. Jen pro upřesnění.

 3. Thr napsal:

  Moc hezký zážitek. Pan Radek Rejšek je machr. Na mobilní zvonohře hraje také skladby Beatles. Jeho “domovskou” je ovšem Loretánská zvonohra v kapucínském klášteře na Hradčanech. Hraje tam o nedělích. Jinak každou hodinu pak automat mariánskou píseň “Tisíckrát pozdravujeme Tebe.”