Prachovské skály s dětmi i kočárkem

Prachovské skály s dětmi i kočárkem


Pískovcové skalní městečko, úzké uličky, mystická zákoutí, dechberoucí vyhlídky a ráj pro horolezce. Vítejte v Prachovských skalách, nejznámějším místě Českého ráje.
Hledáte tip na rodinný výlet? Skalní labyrint a šplhání mezi skalami přinese dětem nevšední zážitek a nová dobrodružství! Nezapomeňte však na pevnou outdoorovou obuv a v batohu mějte pro děti pořádnou svačinu.

KUDY DO SKAL

Autem dojedete do města Prachov, kde najdete placené parkoviště (80,-Kč/den). Odtud se dáte vlevo po hlavní silnici směrem k pokladnám. Vstup je zpoplatněn (70,-Kč dospělí; 40,-Kč děti).
Pokud byste kempovali v kempu Jinolice, který se nachází pod Prachovskými skalami, dostanete se odtud do skal pěšky po modré turistické značce. Trasa je dlouhá 1,5 km.
Pro rodiče s malými dětmi: cesta není sjízdná kočárkem. Mějte s sebou raději dětské nosítko.

Zdroj: https://www.prachovskeskaly.com/cs/

TURISTICKÉ TRASY

S kočárkem po modré
Že máte děti ještě v kočárku? Nezoufejte. Skály sice nejsou úplně nejvhodnější místo, kam se s kočárkem vydat, ale přece jen existuje trasa, kterou s kočárkem bez problémů zvládnete.
Za pokladnou se vydejte po modré kočárkové trase. Trasa je skvěle značena a nemůžete ji minout.
Cesta vede lesem s mírným klesáním a stoupáním a po cca 1 kilometru dorazíte na Rozcestí U Buku, kde na skalní město uvidíte hned z několika vyhlídek. Od rozcestí můžete pokračovat až k Pechově vyhlídce a zpátky se budete vracet stejnou trasou. Modrá trasa je dlouhá cca 5 km.
Kočárkem se přímo na vyhlídku nedostanete, budete ho muset zaparkovat několik metrů od vyhlídkové plošiny a kousek dojít.
S malými dětmi po žluté
Žlutá trasa je dlouhá 1,5km, nenáročná a vhodná pro malé turisty. Cestou od pokladny nezapomeňte odbočit také na Křížkovského vyhlídku, ze které se vám naskytne krásný pohled z výšky na jinolické rybníky. Poté se vraťte zpět na cestu a pokračujte po žluté. Na tomto okruhu se dostanete na 2 vyhlídky – vyhlídku Českého ráje a vyhlídku Míru, které řadím mezi nejhezčí.
Tip pro milovníky vyhlídek: vezměte si s sebou turistický dalekohled. Značka Fomei nabízí několik variant vhodných na výlety. Dobrý turistický dalekohled poznáte tak, že nabízí zvětšení ideálně v rozmezí 7x – 10x, je lehký, odolný a průměr čoček má kolem 50 mm.
S většími dětmi po zelené
Tento okruh je nejatraktivnější, měří 3,5 km a uvidíte odtud 8 vyhlídek. Zelená trasa už je náročnější. Budete muset zdolat strmější schody, proplétat se úzkými uličkami i klesat do hlubokých skalních údolí a roklin. Odměnou za náročnější terén vám budou neskutečně krásné výhledy. Tato trasa Vám ukáže Prachovské skály nejen z výšky, ale zavede Vás i dolů do skalního městečka.
Jednotlivé trasy lze kombinovat. Všechny trasy jsou v celém areálu skvěle značeny. Ve stánku u pokladen si můžete zakoupit mapu.

OBČERSTVENÍ

V areálu bohužel občerstvení nenajdete a tak mějte svačinu pro děti rozhodně s sebou. Na oběd si poté můžete zajet do restaurace Pod Šikmou Věží v Horním Lochově (z Prachova 5minut autem).

KEMPOVÁNÍ POD PRACHOVSKÝMI SKALAMI

Aby nebylo toho dobrodružství málo, co takhle spojit výlet ve skalách s kempováním? Pod Prachovskými skalami se nachází hned dva kempy. Pro rodiny s dětmi doporučuji kemp Eden Jinolice, který svým návštěvníkům nabízí restauraci, kiosek s čerstvým pečivem, dětské hřiště, bazén (za poplatek), minigolf a také písčité pláže u rybníka. Z kempu se do Prachovských skal dostanete pěšky po modré (1,5km).

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Rožmitál pod Třemšínem

Icon 19.06.2021

Rožmitál pod Třemšínem je malebné město, které leží v krásném údolí pod zalesněnými brdský...

Celý článek

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek

Vsetín

Icon 08.03.2021

Město Vsetín leží na úpatí Beskyd a Javorníků v údolí řeky Vsetínské Bečvy, která jej...

Celý článek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama