Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Poznej se!

Datum konání : 19.6. – 19.9.2010
Místo konání : Novoměstská radnice v Praze

..aneb liberecké science centrum iQpark opět v Praze!
Poznej se!Výstava Poznej se! je již třetí putovní výstavou, kterou připravilo liberecké science centrum iQpark. Svým pojetím navazuje na výstavu Hry a klamy, která byla zde byla po dvě sezony instalována a těšila se mimořádnému zájmu veřejnosti (v roce 2008 ji navštívilo 27 tisíc osob, v roce 2009 17 tisíc návštěvníků). Většina exponátů byla navržena právě pro novou expozici na Novoměstské radnici, je zde ovšem rovněž zastoupeno několik návštěvníkům již známých exponátů ve zcela nové verzi.

Výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a zahrnuje přes padesát interaktivních exponátů, které jsou určené k vyzkoušení, k vyřešení nebo k soutěžení, takže platí heslo DOTÝKAT SE EXPONÁTŮ PŘIKÁZÁNO! Expozice však není jen hravá a zábavná, ale i trochu poučná a naučná. Řešením jednoduchých kvizů a hádanek návštěvníci získají srozumitelnou a hravou formou prospěšné informace o zdravé výživě, životním stylu, ale i o vlivu různých neřestí a zlozvyků na lidský organismus.

Poznej se!Návštěvníci si mohou ověřit, jak fungují lidské smysly – i to, jak nás někdy klamou, zjistí nejrůznější údaje týkající se lidského těla, například kolik vody a krve mají v těle, mohou změřit sílu stisku ruky, rychlost reakce, elektrický odpor svého těla nebo hloubku předklonu.

K vyzkoušení jsou zde připraveny chůdy, pedalo, kladina, změřit si můžete frekvenci svého sluchu, hlasitost výkřiku, sílu stisku ruky, hloubku předklonu, i rychlost své reakce. Prostor zde mají také různé hlavolamy, kvízy, optické a jiné klamy.

Výstava potrvá do 19.9. 2010, o prázdninách bude otevřena denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.

Poznej se!Vstupné:
Základní: 90,- Kč
Snížené: 60,- Kč
Skupinové: 50,- Kč/os.
Rodinné: 200,- Kč

Kontakt:
Novoměstská radnice v Praze
Vodičkova 1/3, Praha 2
+420 224 948 229
info@nrpraha.cz
www.nrpraha.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.