Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Pálavské vinobraní 2010

Datum konání : 10. – 12.2010
Místo konání : Mikulov

Víno, folklor, koncerty hvězd české hudební scény, ohlédnutí do historie, kulinářské speciality a symbol jihomoravského podzimu – burčák. To jsou lákadla, za kterými se každoročně o druhém zářijovém víkendu sjíždějí do Mikulova tisíce návštěvníků z různých koutů republiky i zahraničí. Pálavské vinobraní je oslavou lahodného moku, na který jsou lidé v našem kraji náležitě hrdí. Letos mu mikulovští vzdají hold ve dnech od 10. do 12. září.

Pálavské vinobraní by se neobešlo bez svých tradičních symbolů. Historickému průvodu, který projde městem v sobotu v pravé poledne, bude opět vévodit král Václav IV. Toho jednotka těžkooděnců z mikulovského hradu vysvobodila v roce 1403 z vídeňského zajetí. Nebude chybět ani bůh vína Bakchus, který jako symbol spontánního žití podtrhne atmosféru oslav.

Pozvání na Pálavské vinobraní přijalo několik umělců zvučných jmen, kteří budou koncertovat na náměstí a na amfiteátru pod Turoldem. Letos poprvé budete moci navštívit vinařské městečko, vychutnat si rytířské souboje na Kozím hrádku nebo se proletět vrtulníkem.

Program
Pátek
Monkey Business
Nightwork
Finalfiction
Fleret

Sobota
Lucie Bílá
David Koller & Band
Kryštof
Xindl X
Mandrage
Josef Náhlovský
Javory

Neděle
Marie Rottrová
Pavel Novák ml.
Přehlídka dechových hudeb

… a mnoho dalších!

Kontakt:
www.palavske-vinobrani.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.