Orlické hory a Podorlicko. Přírodní koupání po celé léto.

Kam na výlet

Pastvinká přehrada


Nejkrásnější podhorská přehrada Pastviny.
Pastvinská přehrada je sevřená v úzkém údolí Divoké Orlice na jejím horním toku hned pod horami. Dostaneme vás tmavou, avšak po celé léto čistou vodou z hor, která se při hladině příjemně zahřeje. Strmé skály s řadou přírodních „skokanských“ můstků se střídají s jemně kamínkovými plážemi a palouky, na kterých jsou tábořiště, campy a chatky. Zapůjčit si můžete loďky a šlapadla  nebo kola a koloběžky, na kterých můžete objet celou přehradu. Cestou je řada restaurací s terasami a bufety. Je to tu celé léto takové milé a nepřecpané, v členitém pobřeží vždy najdete kout, kam se zašít do úplného soukromí. Nebo si naopak užít legrace při tradiční Neckyádě nebo atraktivním Závodu dračích lodí.
Lanškrounské rybníky – koupání uprostřed ptačího zpěvu
Výlet s dětmiKousek dál od hor vás ohromí úplně jiná krajina se soustavou rybníků s možností relaxace při koncertu ptáků, žab a žbluňkání zvědavých ryb. Dlouhý rybník s čistou vodou slouží jako přírodní koupaliště s pláží a půjčovnou loděk a restaurací s ubytováním. Kolem rybníků, které jsou ideální pro windsurfing a jachting, vede řada vycházkových a běžeckých okruhů, třeba k Eduardovu prameni nebo na Kypuši. Raritou je dřevěná vyhlídková plošina u Dlouhého rybníka s pozorovatelnou vodního ptactva. Přístup do rákosin je navíc bezbariérový jako celá trasa naučné stezky, což ocení vozíčkáři i rodiny s kočárkem. Rybaření je ideální na klidném Krátkém nebo Slunečním rybníku. Na lanškrounsku má hlubokou tradici chov koní s řadou jízdáren a s možností projížděk na koni po třech vyznačených hipotrasách. V historické části města Lanškrouna možná potkáte i mediálně známého a přátelského lanškrounského děkana Zbygniewa Czendlika.
Areál Pod Černým lesem v Žamberku – rodinný ideál
SONY DSCHlavní charakteristikou areálu je přírodní styl, pestrost nabídky a domáckost s čistotou. Zdejší aquapark je hodnocen prostě jako nejhezčí. Nabízí atraktivně tvarované bazény se třemi tobogány, vyhřívaný bazének pro nejmenší a navíc přírodní koupání v čisté řece protékající parkem. Ubytovat se zde můžete v campu s apartmánovými či klasickými chatkami nebo v penzionu a zabavit se lze minigolfem, tenisem nebo si půjčit brusle a zkusit místní in-line stezku. Restaurace s teráskou a bufety uspokojí váš hlad a chutě. Na kole či ti zdatnější na bruslích se mohou vydat po cyklo&in-line stezce ze Žamberka do Letohradu (7 km) a dále údolím Tiché Orlice třeba až do Chocně (25 km). V Ústí nad Orlicí se můžete osvěžit v aquaparku nebo zastavit v tábořišti v Cakli s bufetem, kozičkami, prolézačkovým Tarzánkovým královstvím a horolezeckou stěnou.
Vodácká řeka Orlice
Vodacka_TichaOrlice_CAKLE_1Tichou Orlici však můžete jet i na lodi jeden až dva dny. V Cakli vám půjčí kánoe a dopraví dle přání. Tichá Orlice je svižná řeka uprostřed kvetoucích vysokých rostlin netýkavek a stromů s meandry a tůněmi s písčitými plážičkami, které se střídají s mělčinami. Na těch je většinou potřeba v létě přetáhnout lodě. Celoročně je sjízdná až podstatně klidnější spojená Orlice od Týniště do Hradce Králové po ústí do Labe.
www.mojeorlickehory.cz
www.koupak.net
www.autocamping.cz
orlicko_eu
Kam na výlet s dětmi

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Město Chrudim

Icon 16.01.2021

Chrudim je největším městem turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko. Leží na rozhraní Želez...

Celý článek

Výlet s dětmi? Rozhodně se toho nebojte!

Icon 18.01.2021

Vyrazit s dětmi na pohodový výlet, který si všichni užijete nemusí být jenom pouhé přání. ...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek

Na choltický zámek za vodníky i discgolfem

Icon 01.05.2021

Zámek Choltice a jeho rozlehlá obora je stvořená pro výlet s dětmi – pohádková prohl...

Celý článek
Reklama
Reklama