Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Občerstvení na výletech – nestojí rodiče o zdravé jídlo pro děti?

Minulý měsíc jsme prožili týden dovolené v Moravském Krasu. Ubytováni jsme byli v útulném hotelu Panorama Blansko a denně s dětmi podnikali výlety za poznáním. Jak je u celodenních výletů zvykem, obědvali jsme v restauracích či pizzériích. Naše snaha poskytnout dětem zdravé jídlo vyšla bohužel naprázdno. Pohostinská zařízení ještě nejsou připravena na požadavky rodičů s dětmi. Mezi nejzásadnější problémy dle našeho názoru patří:

  • Nedostatek vhodných příloh – hranolky, krokety nebo bramboráčky rozhodně nepatří mezi to, co by měli děti jíst.
  • Nadměrné používání soli a ochucovacích prostředků – někdy mající za úkol skrýt jídlo nevábné kvality
  • Dětské židličky – bohužel ne všechna zařízení jsou připravení na rodiče s dětmi, kteří potřebují mít dítě při jídle v židličce. A pokud ji mají, tak zase v omezeném množství. Sejde-li se v restauraci více děti, ti co přijdou později mají smůlu

Naprostou tragédií v tomto směru jsou stánky s občerstvením. I v místě, kde se dá očekávat zvýšený počet rodičů s dětmi, jako je třeba Dinopark Vyškov, nemají ani jedno jídlo, které bychom bez problémů nabídli dětem. Hranolky, bramboráčky, krokety či párek v rohlíku rozhodně nemůžeme považovat za zdravou stravu.

A jaké máte zkušenosti vy? Existují občerstvení, kde myslí i na děti? Podělte se o zkušenosti v naší diskuzi.

1 komentář

  1. Lucie napsal:

    Z toho jsem taky zklamaná. Mám dvě malé děti a chtěla bych jim i na dovolené dopřát kvalitní a zdravé jídlo a ne přepálené smažené “hnusy”, které ani já dospělá nejím!!! Nejsem ani vegetariánka atd., ale záleží mi na tom, co jím. Stravování po restauracích pro děti je nevyhovující. Bohužel lepší zkušenost jako vy nemám!