Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Mirotické setkání loutek a hudby

Datum konání : 14.-15.8.2009
Místo konání : Ostrov u Dolejšího mlýna

Mirotické setkání loutek a hudby bylo založeno před pěti lety v místě, které je historicky spjato s řadou významných českých umělců. Jde především o tvorbu loutkáře Matěje Kopeckého a slavného malíře Mikoláše Alše.

Divadelně-hudební festival v jihočeských Miroticích vznikl jako platforma pro uplatnění a vyjádření malých hudebních a divadelních skupin. Za pět let se z této původně lokální akce stala událost, která je ojedinělá a svým způsobem významná pro celý Jihočeský kraj. Díky tomu, že zde účinkují soubory a jednotliví umělci z celé republiky, je tato akce chápána i jako místo, kde se setkává široká kulturní veřejnost.

Mirotické setkání loutek a hudby je svým rozsahem, publicitou a odezvou již natolik populární, že už si našlo své stálé místo na slunci a stává se tradicí.

Festival přináší profesionální a kvalitní představení, z nichž někteří jednotlivci i skupiny jsou považováni za špičkové. I letos pro vás zakladatel a ředitel festivalu Ladislav Loisa Tomeš připravil několik “kulturních bonbónků”. Můžete se těšit například na Teátr Víťi Marčíka, na Buchty a loutky, skupinu NightWork, na Vladimíra Mišíka nebo Xaviéra Baumaxu… Raději se však podívejte na podrobný program Mirotického setkání loutek a hudby VI.

Více zde..

Komentáře lze přidat přes facebook.