Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Mezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting

Patchworková “Kočka” (J. Lálová)

Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se již tradičně uskuteční první dubnový víkend ve Vysočanech.
Ve dnech 30. 3. -1. 4. se ve Wellness Hotelu Step představí na ploše 4 000 m2 více než 250 autorů a klubů, z toho 11 samostatných galerií.

Hvězdou letošního 6. ročníku PPM bude americký hudebník a textilní umělec Ricky Tims. V centrální galerii zase proběhne životní retrospektiva německé výtvarnice Pii Welsch.

Návštěvníci se v rámci hlavní kolekce mohou těšit na více než 500 kusů autorských quiltů (moderních tapisérií) z celého světa a na výběr autorských prací z ČR. Z Francie bude exkluzivně zapůjčena kolekce „Zámotek“, kterou vytvořilo 35 autorů z různých zemí.Vystaveny budou také reprodukce starých quiltů, miniformáty a profilová výstava Rakouska.

Prague Patchwork Meeting má i soutěžní část, ve které mezinárodní porota ocení nejlepší textilní práce na téma Otvor a Srub. Art quilty z vlny pak budou vystaveny V Birminghamu a v pěti dalších evropských městech.

Ani letos nebude chybět část obchodní s širokou nabídkou látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací i barev na textil. Na mnoha stáncích budou probíhat průběžné ukázky různých technik i mini kurzy. Zájemci se mohou také zúčastnit 14 různých workshopů s předními instruktory v oboru. Budou probíhat v kongresovém sále, kde je k dispozici 350 míst. Zmíněný Ricky Tims předvede své workshopy v sobotu a v neděli formou originálních show.

Rozhodně si tuto mezinárodní výstavu s vysokým výtvarným renomé nenechte ujít. Spolehlivě vám nabídne spoustu inspirativních podnětů, úžasnou podívanou na originální textilní práce dekorativního a uměleckého charakteru, typické osobitou autorskou invencí a  dovedností. A příležitostí k aktivnímu zapojení bude také dost. Ve Vysočanech můžete prostě zažít víkend plný barev, neotřelých nápadů a setkání se zajímavými lidmi.

Adresa:
Wellness Hotel STEP ****
Malletova 1141, 190 00, Praha 9

Časový harmonogram:
30.3.2012 pátek, 14:00 – 18:00
31.3. 2012 sobota, 9:30 – 18:00
1.4. 2012 neděle, 9:30 – 17:00

Zdroj: www.lalova.cz, www.praguepatchworkmeeting.com, www.praha9.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.