Lipno je na velikonoční prázdniny připraveno

Kam na Velikonoce 2014

Veselé Velikonoce na Lipně


Lipno nad Vltavou dokončilo poslední přípravy na čtvrteční začátek velikonočních prázdnin.
V tento den 17.4. se rozjede lanovka Lipno Express, začnou se opět půjčovat koloběžky na vrcholu Kramolína nebo elektročluny v přístavu Marina Lipno a první návštěvníky přivítá také Lanový park Lipno a sezóna začne i v Bikeparku Lipno.
Tyto provozy doplní již stávající lipenskou nabídku půjčovny kol a bruslí a celoročně otevřené Stezky korunami stromů Lipno, vodního ráje Aquaworldu Lipno nebo Hopsária Lipno. „Lanová dráha Lipno Express se rozjede po plánované měsíční odstávce, kterou jsme zahájili okamžitě po ukončení zimní sezóny v polovině března,“ informoval mluvčí Active parku Lipno Jiří Falout. Lanovka pojede každý den od 9.30 do 18.30.

Nezapomenutelný výhled ze Stezky

Lanovkou se turisté dostanou ke Stezce korunami stromů, doposud sem mohli buď stezkabusem nebo pěšky. „Na Velikonoce i na nadcházející prodloužené víkendy jsme připraveni. Stezku korunami stromů by neměly vynechat zejména rodiny s dětmi, které si procházku opravdu užívají. Kromě zábavných zastavení, na kterých mohou děti překonávat strach z výšek, se z nových vzdělávacích tabulí dozví i o hospodářských procesech v lese,“ láká k návštěvě Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů.
Zatímco si dospělí užívají nezapomenutelný výhled, děti zpravidla testují nejdelší suchý tobogán v ČR. Stezka korunami stromů Lipno je otevřena po celý rok a je v celé své délce bezbariérová. Na chodník vedoucí mezi korunami vzrostlých stromů může tak skutečně každý. Od handicapovaných až po rodiny s ještě malými dětmi v kočárku.
Diskotéka na parníku i živá zvířátka ze zoo
Pořádně živo bude na Lipně v sobotu 19. dubna, kdy se hlavně děti mohou zúčastnit jarní „skákací“ dětské olympiády. Startovat se bude v Infocentru v Lipně nad Vltavou, před vodním rájem Aquaworldem Lipno se bude skákat přes švihadlo, na Foxíkově pódiu u lanovky Lipno Express si vyzkouší skákání přes gumu a skákat se bude i v prostoru Kapitanátu v Přístavu Marina Lipno. Od 10.00 do 10.30 a od 14.00 do 14.30 se představí v Infocentru Lipno zvířecí návštěva ze Zoo Dvorec.

„Osobně se nejvíce těším na odpolední diskotéku na parníku. Vyjedeme v 15 hodin. Děti do 15 let mají jízdu v doprovodu dospělé osoby zdarma,“
sdělila ředitelka Lipenska Jitka Fatková. Zdůraznila, že účastníci této olympiády dostanou speciální kartu hosta Lipno Card, kde budou mít spoustu výhod v podobě 1+1 na vstup do Aquaworldu Lipno nebo do Lanového parku Lipno.
www.stezkakorunamistromu.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Bor – město s erbem labutě

Icon 15.02.2021

Město Bor leží v rovinatém terénu v nadmořské výšce 470 m n. m. Bor bylo původně hrazené a...

Celý článek

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Icon 16.03.2021

Muzeum je pojmenováno po mladoboleslavském průkopníkovi Metoději Vlachovi, který jako prvn...

Celý článek

Statutární město Opava

Icon 27.04.2021

Opava, nefalšovaná královna českého Slezska, patří k nejstarším městům u nás. Listinně byl...

Celý článek
Reklama
Reklama