Lipník n. B. – Jarní otvírání Moravské brány

Při zahájení turistické sezony v Lipníku nad Bečvou je připraveno několik akcí, které jsou určeny zejména pro milovníky památek a historie.
Od 1. května začíná opět fungovat průvodcovská služba. Na první den, 1. května je připraven bonbónek – procházka po barokních památkách a návštěvníci se tak dostanou i do míst, které běžně v prohlídkové trase nejsou (např. barokní kaple sv. Josefa, raně barokní kostel sv. Františka Serafinského).

V zajímavém programu pokračujeme v Lipníku nad Bečvou o dalším volném dni – 8. května – to se v zámeckém parku koná JARNÍ OTVÍRÁNÍ MORAVSKÉ BRÁNY. V tento den budou procházky městem s průvodcem v 10.00, 12.00 a 14.00 hodin z náměstí TGM. Mimořádně bude otevřena i zvonice a věž farního kostela sv. Jakuba! Odoledne od 17 hodin se koná kulturní program na zámeckém nádvoří: V programu se představí taneční soubory SVČ, Mažoretečky, TO Leopardi, Pupkáči… Hlavní host programu: GNOMUS (středověká hudba). Uvidíte také gotický rytířský turnaj a po setmění (cca 21.15) se odehraje OHŇOVÁ SHOW.
Do Lipníka nad Bečvou ale můžete na prohlídku zavítat i kdykoliv od května do konce září. Unikátní střešní zahradu, zámecký park i další památky v Lipníku nad Bečvou si můžete projít s průvodcem, a to denně mimo pondělí. Prohlídka odchází vždy v 10 a 14 hodin od Turistického informačního centra (náměstí T. G. Masaryka 13, v průchodu). S průvodcem se dostanete i do památek, které nejsou jinak přístupny (zvonice, synagoga), a to zdarma. Návštěvu této městské památkové rezervace můžete spojit s návštěvou „kovářského“ hradu Helfštýna, který je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 kilometry.
Kontakty: Turistické informační centrum – telefon – 581 773 763, e-mail: [email protected], www.mesto-lipnik.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama