Léto s rakovnickou knihovnou

Rakovnické cyklování 2015

Rakovnické cyklování 2015


Letní program knihovny v Rakovníku je každoročně zaměřen na veřejnost. Knihovna nabízí výstavu, divadelní představení, sportování a výtvarné dílny.
červenec – srpen
SIMONETTA ŠMÍDOVÁ
Výstava obrazů v Roubence
Prvními uměleckými pokusy se Simonetta úspěšně zapojovala do různých výtvarných soutěží  již v dětství. V jejím životě má nezastupitelné místo nejen její, ale lidská rodina vůbec, takže žádný z jejích obrazů nepostrádá touhu po vzájemné soudržnosti, touhu být spolu… Od roku 1997 pravidelně vystavuje na různých místech po celé republice a její tvorba je zastoupena i v soukromých sbírkách v zahraničí (USA, Austrálie, Německo, Španělsko, Nizozemí atd.).
Simonettiny obrazy jsou vyprávěnými příběhy. Plných něhy, lásky, radosti i z všednosti, i smutku nad vytrácením toho, co dřív bylo samozřejmostí. Toho, co se dnes, v příliš komerčně dravé společnosti stává spíše vzácností – vzájemná soudržnost, úcta, pokora a ohleduplnost k druhým i respektování individuality.
Simonettu Šmídovou řadí odborníci k naivním umělcům, což je trochu nepřesné, i když těžko lze její tvorbu zařadit do „jiného šuplete“. Důvodem jsou její náměty, nikoliv amatérský neum. Kam také zařadit provazový žebřík vyrůstající z malého podkrovního okénka přímo do nebe ? Nebo před anonymní studenou fasádou domu dvě k sobě těsně přitisknuté židle, s názvem obrazu „Doma je tam, kde na tě někdo čeká“ ?
17. – 19. 7. 2015
RAKOVNICKÉ CYKLOVÁNÍ
7. ročník víkendové akce pořádané ve městě Rakovníku na Husově náměstí. Určeno pro všechny, kdo se rádi baví sportem, v jeho různých podobách. Akce pro ty, kdo nechtějí sedět doma, pro sportovce, amatéry i profesionály, pro děti i rodiče, pro fanoušky i diváky.
KDO ZAVÁHÁ, NEJEDE!
DS Rádobydivadlo Klapý
Bohumil Hrabal
TANEČNÍ HODINY PRO POKROČILÉ
Režie Ladislav Valeš
– v Roubence – letní scéna 29. 7. 2015 od 19.00 hodin
Příběh osamělého, ale strašně užvaněného člověka, který za účelem sblížit se s kýmkoli pořádá taneční hodiny, ačkoli neumí tančit. Jak si se známým Hrabalovým literárním experimentem, inspirovaným surrealismem a automatickou metodou poradil dramaturg i Klapý, stojí za vidění.
Rádobydivadlo Klapý již existuje 25 let a stalo se špičkovým amatérským divadlem, které reprezentuje ČR na mnoha divadelních festivalech jak u nás tak v zahraničí. Téměř každý rok exceluje na divadelní žatvě Jiráskův Hronov.
Pavel Šmíd – Teátr
VYPRÁVĚNÍ STARÉHO VLKA ANEB PRAVDA O KARKULCE
– Letní scéna V Brance 10. 8. 2015 od 16.00 hodin
Mnohokrát a mnoha způsoby byla již vyprávěna jedna z nejznámějších a nejpopulárnějších pohádek O červené Karkulce. V původních verzích Vlk sežere babičku a Karkulku, a tím pohádka končí. Bratři Grimmové k tomu přidali myslivce, který krvelačnému příběhu zajistí takříkajíc dobrý konec – rozpárá vlkovi břicho, a tak zachrání babičku s Karkulkou. Zeptal se však někdo starého vlka, jak tomu opravdu tenkrát bylo? Vžijme se do jeho kůže – den za dnem žít s cejchem krvelačného zvířete!
Představení spojuje živé herce s loutkami z dílny řezbáře Jana Růžičky. Setkáme se s opravdovým vlkem, myslivcem i jejich lipovými dubléry.
Pro děti od 3 let.  Délka představení 50 minut

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek

Kreativní zóna DEPO2015 v Plzni

Icon 25.12.2020

Jsme prostor plný kultury a podnikavých nápadů. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Pl...

Celý článek

Výlet s dětmi? Rozhodně se toho nebojte!

Icon 18.01.2021

Vyrazit s dětmi na pohodový výlet, který si všichni užijete nemusí být jenom pouhé přání. ...

Celý článek

Muzeum Mladoboleslavska – výlet nejen s dětmi

Icon 16.03.2021

Vydejte se branou minulosti s Muzeem Mladoboleslavska na pěti jeho pracovištích. Prvním z ...

Celý článek

Dům přírody Pálavy

Icon 12.04.2021

V barokní památkově chráněné budově na dolnověstonickém náměstí vzniká Dům přírody Pálavy.

Celý článek
Reklama
Reklama