Ladronkafest 2010

Datum konání : 11.9.2010 od 11.00 do 22.00
Místo konání : park Ladronka,Praha 6


Již tuto sobotu jsou zváni do pražského parku Ladronka všichni, kteří chtějí žít aktivně.

Čekají tu na vás desítky volnočasových aktivit, které si můžete zdarma vyzkoušet.
A jestli vás z toho všeho rozbolí svaly, můžete se jen bavit výkony jiných či si užít koncerty The Tap Tap, Airfare nebo sety DJ’s Robota a Frikyho. Celým dnem provádí moderátorka Lenny Trčková a herec Lukáš Rumlena.
Největší přehlídka volnočasových aktivit
Ladronkafest vyrostl za devět let svého trvání v největší přehlídku všeho, co mohou lidé dělat ve svém volném čase. O tom, že trávit ho povalováním je hřích, svědčí pestrost letošní festivalové nabídky. Vedle programu na pódiu na vás v prostoru parku čeká přes 60 stanovišť s nejrůznějšími aktivitami, do kterých se můžete sami zapojit. Zajímá vás sport, tanec, malování, hudba, umění nebo adrenalin? Na Ladronce si může každý najít to, co je jeho srdci i schopnostem nejblíž. Pořadající Městská část Praha 6 tak přináší bohaté menu aktivit a možností pro holky, kluky i jejich rodiče.
Adrenalin všude kam se podíváš
Třeba právě na této akci zjistíte, že se chcete stát mistry v některé ze sportovních disciplín. Čeká vás pestrá nabídka od skateboardingu, BMX, skoků na U rampě či obří trampolíně, kiteboardingu, capoeiry, juda, rugby, amerického fotbalu, šermu, lacrossu až po indo board a footbag. A to v podání těch nejlepších sportovců v republice. Roztančit se můžete v rytmu klasického tance, hip hopu nebo breakdance. A protože volný čas není jen o aktivitách těla, čeká vás řada zážitkových workshopů: deskové hry a hlavolamy, bubnování, výtvarné dílny, hry na hudební nástroje, divadlo, street art nebo třeba žonglování.
Jak se žije s handicapem?
Na akci je věnován prostor i handicapovaným lidem. Ostatním zase dává možnost vcítit se do jejich kůže. Můžete si třeba zahrát florbal na vozíku, svézt se na handbiku (silničním kole poháněném rukama), ale také máte příležitost seznámit se s motocyklem na ruční ovládání nebo se speciálně upravenou vodní lyží. A co třeba vyzkoušet si jízdu po překážkové dráze na invalidním vozíku, pohybovat se v úplné tmě nebo dělat neuvěřitelné věci jako střílet z luku pro nevidomé či lézt po stromech ve vozíku?

Ladronkafest je především o zábavě.

Znáte kupříkladu jak funguje Wii? Přijďte si jej vyzkoušet! Můžete se těšit na sportovní řádění s kamarády na tenisovém kurtu, v boxerském ringu nebo golfovém hřišti. To vše na 18 metrech čtverečních před obrazovkou s ovladačem v ruce. Na Ladronce vám také dokážou, že v šlapacích autech nemusí závodit jen děti. Při hře Kubb zase možná zjistíte, že máte vikingské předky. Když budete chtít vyzkoušet nové dráhy pro in-line bruslení, není nic snazšího – brusle si můžete zdarma půjčit na místě. A pokud je vám to málo, zamiřte do odlehlejších končin. Třeba až do vzdálených galaxií filmové ságy Star Wars. Můžete si popovídat s Anakinem Skywalkrem nebo si potěžkat světelný meč rytiřů Jedi. Každopádně vás fandové z Imperiální Star Wars kostýmové skupiny přesvědčí, že volný čas může mít mnoho podob. Chcete se u toho vyfotit a zapomněli jste foťák? I na to jsou organizátoři připraveni – dostanete svou fotografii i s věnováním.
Máte soutěživého ducha?
Právě pro vás je určena festivalová soutěž „Nezevluj a vyhraj“ o skvělé ceny. A jestli se vám zrovna nechce trápit létem unavené svaly, zúčastněte se alespoň na stránkách www.ladronkafest.cz ankety a můžete vyhrát horské kolo AGang.
Poslech i produkce hudby k volnému času rozhodně patří. Ani letos proto nechybí populární soutěž studentských kapel. Na akci se utká pět skupin, pro které na festivalových webových stránkách hlasovalo nejvíc fanoušků. Pokud jste v garáži ještě nezkoušeli, nezoufejte – otestujte své nadání v DJ dílně spolu s legendou české scény DJ Robotem a DJ Frikym nebo si poslechněte jejich nadupané sety. Mezi nimi pak můžete sledovat vítězné snímky z letošního filmového festivalu mladých tvůrců Fresh Film Fest. Na Ladronkafestu nechybí ani netradiční občerstvení a večerní koncerty. Soubor The Tap Tap je tvořen tělesně handicapovanými muzikanty. Hrají ale s takovou energií, že zapomenete na to, že někteří z nich nemohou chodit a sami budete tančit jako o život. Letošní festival volného času vyvrcholí divokou show kapely Airfare. Jejich vystoupení v sobě spojí kytarový zvuk, chytlavé melodie a nečekané dynamické změny. Můžete si být jistí, že tahle česko-americká trojice dokáže sešlápnout pedál až na podlahu.
VSTUP ZDARMA!
Kontakt:
[email protected]
www.ladronkafest.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Bor – město s erbem labutě

Icon 15.02.2021

Město Bor leží v rovinatém terénu v nadmořské výšce 470 m n. m. Bor bylo původně hrazené a...

Celý článek

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Icon 16.03.2021

Muzeum je pojmenováno po mladoboleslavském průkopníkovi Metoději Vlachovi, který jako prvn...

Celý článek

Statutární město Opava

Icon 27.04.2021

Opava, nefalšovaná královna českého Slezska, patří k nejstarším městům u nás. Listinně byl...

Celý článek
Reklama
Reklama