Jetíka na zimní spánek neužije

Kam na výlet s dětmi

Jetíka na zimní spánek neužije


Jezdíte na hory s dětmi? Pak asi znáte legendu o Jetíkovi, mladém sněžném muži, který se přestěhoval z Himálaje do Česka a stal se maskotem populární dětské hry. A také víte, že hra S Jetíkem po českých horách, zahájená na jaře loňského roku, pokračuje dál — zima nezima.
Pro ty, kdo o Jetíkovi ještě neslyšeli, máme zásadní sdělení: Na více než 150 místech Šumavy, Krušných hor, Jizerek, Krkonoš, Orlických hor, Jeseníků a Beskyd jsou rozmístěna Jetíkova razítka. Účastníci hry tato místa postupně navštěvují a otisky razítek sbírají do Jetíkova pasu. Když jejich počet dosáhne určeného počtu, vymění je za originální Jetíkův odznak. Odznaky jsou tři a jejich barvy odpovídají různému počtu nasbíraných razítek. Nejvyšší, červený odznak získáte za 21 razítek v Jetíkově pasu. S 21 razítky se můžete zúčastnit i slosování o speciální jetíkovské ceny — bundy, čepice nebo hrníčky.
První takové slosování proběhlo vloni na podzim, další čeká na úspěšné hráče v listopadu letošního roku. Stopaři, kteří nestihli své pasy zaplnit plným počtem razítek, tak stále mají šanci dosáhnout na nejvyšší ocenění. Dokonce i když jste se sbíráním ještě nezačali nebo jste už naopak svůj první pas odevzdali, můžete se pustit do sbírání od začátku. Listopad je daleko! Jetíkovy pasy získáte na Jetíkových sběrných místech nebo si je stáhnete a vytisknete z Jetíkova webu.
Sběrná místaA kde hledat samotná Jetíkova razítka? Seznam Jetíkových míst s potřebnými zeměpisnými a kontaktními údaji najdete na webu Jetík.info. Razítka jsou většinou umístěna v rekreačních objektech, v informačních centrech nebo na stanicích Horské služby. Nebývá tam otevřeno nonstop, některá zařízení jako rozhledny navíc fungují v závislosti na počasí. Proto si při plánování výletu povšimněte provozní doby. Nic nepokazíte, když si situaci v místě ještě i telefonicky ověříte.
DSCN0130-!Kromě seznamu Jetíkových míst najdete na Jetíkově webu také obsáhlý balík tipů na výlety. Řada výletů vás přivede k několika Jetíkovým místům najednou. Vybírat si můžete podle horských oblastí, náročnosti nebo věku účastníků. Filtrovat můžete i podle ročních období a toho, zda vyrážíte pěšky, na kole či na běžkách.
Na webu je také vyhrazeno místo pro vaše fotografie z výletů za Jetíkovými razítky. Kdo si přečetl Jetíkův příběh, pochopí, proč nechybí ani rady pro bezpečný pobyt v horách nebo sekce naučných her a kvízů. Bez váhání proto pusťte své ratolesti k počítači a začněte s nimi plánovat výlety za Jetíkem! Spolehněte se, že balení jim půjde samo a ani boty tlačit nebudou.
logolink
DSCN0238-!

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Výlet s dětmi? Rozhodně se toho nebojte!

Icon 18.01.2021

Vyrazit s dětmi na pohodový výlet, který si všichni užijete nemusí být jenom pouhé přání. ...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Město Chrudim

Icon 16.01.2021

Chrudim je největším městem turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko. Leží na rozhraní Želez...

Celý článek

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek

Kreativní zóna DEPO2015 v Plzni

Icon 25.12.2020

Jsme prostor plný kultury a podnikavých nápadů. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Pl...

Celý článek
Reklama
Reklama