Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Vítejte v srdci vinic a mandloní. Voňavé, hravé i nostalgické Hustopeče

kam s dětmi na výlet mandoňový sad

Hustopeče

Město Hustopeče leží v samém srdci jižní Moravy, v krajině zalité horkým sluncem, porostlé vinohrady a ovocnými sady.
Celá oblast patří ke klimaticky nejteplejším v České republice. Svou polohou jsou Hustopeče vynikajícím výchozím místem pro milovníky vína i cykloturisty. Vinných sklípků i cyklotras je ve městě a jeho okolí bezpočet.

 

Přírodní krásy Hustopečí

Naučná stezka Vás provede středoevropskou raritou, mandloňovými sady, nad kterými se majestátně tyčí hustopečská rozhledna. Cestou za vůní stepní květeny Kamenného vrchu Vaše děti  potěší zastavení u zvířátek a pozdravení se strážcem rybníků, vodníkem Fiškinem. Stín, kousek od centra města, pak poskytne lesopark na Křížovém kopci, kde můžete obdivovat barokní kapli sv. Rocha.

Historie

centrum_letPrvní zmínky o městě pocházejí z pol. 13. století a jsou spjaty s vinařstvím.
Bohatou historii města připomínají budovy, různých stavebních slohů. V sídle městského Muzea a galerie, Turistického informačního centra a Stálé vinařské expozice, v domě U Synků, Vás historie přímo obejme. Renesanční dům má svou vlastní atmosféru.
S městem byla v minulosti spjata řada významných osobností, mj. první československý prezident T. G. Masaryk, či světoznámý malíř Alfons Mucha.

Současnost

Hustopeče se baví! A to je znát na kulturních, sportovních i společenských aktivitách, které se pro Vás pečlivě připravují v průběhu celého roku.
Ke sportovnímu vyžití slouží především krytý bazén a hravé letní koupaliště.
Po náročném dnu Vaše tělo i mysl uvolní speciální wellness procedury v podobě vinného zábalu, nebo koupel z hroznových výtažků s omlazujícími účinky.

radnice_kasnaHledáte romantické procházky v přírodě, rozmanité chutě vína, či sport a zábavu? Neváhejte přijet do Hustopečí a vybrat si náplň svého volného času na míru. S těmito službami, včetně výběru ubytování a stravování, Vám rády pomohou pracovnice TIC v domě U Synků.
www.hustopece.czwww.hustopece-city.cz, [email protected]

Výběr akcí 2014

Cykloputování vinařskými vesnicemi – Krajem André   28.6.2014
Burčákové slavnosti, 20.ročník  2.- 4.10. 2014
Oslava svatomartinských vín a husí – 15.11. 2014
5. Světový Duel vín –  22.11. 2014

 

  

Projekt „Hustopeče-turistická brána jihu Moravy“ je spolufinancován Evropskou unií.

kostel

Komentáře lze přidat přes facebook.