Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Galavečer sektu 2010

Datum konání : 7.8.2010
Místo konání : Areál autocampingu Vranovská pláž

Autocamping Vranovská pláž nabízí ubytování pro rodiny s dětmi i jednotlivce ve svém rekreačním areálu na hlavní pláži Vranovské přehrady nejen v období hlavních letních prázdnin. Samozřejmě v měsících květnu, červnu, září, říjnu ubytování pro školy, turistické a sportovní oddíly, cykloturisty a rybáře.

Moravský Jadran – tak je nazývána oblast Vranovské přehrady, do které Vás zveme k návštěvě. Její hlavní dominantou je přehradní nádrž, zadržující 130 mil. m3 vody, kterou po obou stranách lemují skalnaté útesy střídající se s lesními porosty.

Zájemcům o kulturní památky v oblasti Vranovská přehrada doporučujeme návštěvu Vranovského zámku, vybudovaného v 11. století, kde najdete rozsáhlé sbírky vzácných obrazů, soch, keramiky i zámecké bytové kultury. Pokud se vydáte na výlet kolem Vranovské přehrady, můžete spatřit nejenom zříceniny hradu Cornštejn, který byl v 15. století vypálen vojsky českého krále Jiřího z Poděbrad, ale i hrad Bítov, jehož vznik je datován do první poloviny 11. století, s cennými sbírkami historických zbraní, zvířat a ptactva z celého světa.

Milovníci turistiky, případně cykloturistiky, mohou využít značených tras Národním parkem Podyjí, který se rozkládá až na rakouské území, kde je možno navštívit hrad Hardegg. Při zpáteční cestě můžete zhlédnout město Znojmo s historickou románskou rotundou a navštívit znojemské podzemí.

Kontakt:
671 02 Šumná
recepce@vranovska-plaz.cz
www.vranovska-plaz.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.