Dovolená s dětmi – u nás nebo v zahraničí

Cestování s dětmi


Vzdálenosti se zkracují, letenky zlevňují, takže cena ani náročnost zahraniční dovolené nebude o nic větší než té v České republice. Mám dvě děti, rádi cestujeme a vyzkoušeli jsme různé varianty. Kratší i delší výlety, letecky i autem. Dokud dětem nejsou 2 nebo 3 roky, můžete využít různé slevy na cestování s dětmi. Třeba u letenek platíte plnou cenu od dovršení dvou let věku, do tří let máte zase často ubytování i stravu úplně zdarma. Setkali jsme se s různými variantami a vždy je dobré si předem přečíst podmínky, případně se poskytovatele zeptat.

Jeseníky

Jeseníky patří k našim každoročním stálicím. Je toho tu spousta, ale věřím, že mnoho aktivit a turistických míst najdete po celé republice i světě. V Jeseníkách je ale méně stálé počasí a větší zima. I v dubnu nebo květnu tu může zasněžit, ale léta jsou tu příjemná.

Zajímavosti v Jeseníkách

Každý si tu najde svoje: jeďte na stezku v oblacích nebo do papírny v Losinách, kde se dozvíte, jak vzniká ruční papír. V Losinách jsou také úžasné termální lázně, nebo zámek s překrásnou zelenou zahradou. Kolem Starého města pod Sněžníkem projděte betonové bunkry, které byly vytvořené před druhou světovou válkou na obranu hranic. Ve Vikýřovicích je skvělé muzeum silnic.
I v létě si užijte hory a vyjeďte lanovkou třeba na Ramzovou. Když budete mít štěstí na počasí, čeká vás krásný výhled. Nezapomeňte na outdoorové vybavení, nám se vždycky hodí svrchní bundy a samozřejmě termoska se studenou vodou v létě nebo teplým čajem v zimě.

Maďarsko

Je blízko, je tam teplo a skvělé lázně k tomu. Do Maďarska můžete vyjet během celého roku a vždycky si tu odpočinete. Vzhledem k tomu, že je tu samá rovina, určitě vezměte kola.

Lázně nebo příroda?

Obojí je krásné. Zdejší přírodní parky vám budou připadat jako z pohádky. Kolem jezera Balaton je národní park Balaton-Felvidék. Po celém Balatonu existuje výborné turistické značení, takže se můžete vydat na túru pěšky. Doporučujeme výlet k menšímu jezeru Kis-Balaton, což je opravdu skvostná rezervace, zvlášť na jaře a v brzkém létě je plná života. Příjemně překvapila i rozsáhlá bůvolí farma.
Pro lázeňský odpočinek si zajeďte do Hevízu, kde je přírodní termální jezero s teplou vodou, nebo po cestě zpátky do Česka do Gyoru. Zde mají lázně moderní, pro děti jsou tu skluzavky nebo divoká řeka, dospělí si užijí relaxační místnosti a zahradu saun.
Zdroj: DIY projekty

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Město Chrudim

Icon 16.01.2021

Chrudim je největším městem turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko. Leží na rozhraní Želez...

Celý článek

Výlet s dětmi? Rozhodně se toho nebojte!

Icon 18.01.2021

Vyrazit s dětmi na pohodový výlet, který si všichni užijete nemusí být jenom pouhé přání. ...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek

Na choltický zámek za vodníky i discgolfem

Icon 01.05.2021

Zámek Choltice a jeho rozlehlá obora je stvořená pro výlet s dětmi – pohádková prohl...

Celý článek
Reklama
Reklama