Dovolená na lyžích s rodinou

Užijte si zimu a jarní prázdniny plné výletů, stavění sněhuláků, sáňkování, a hlavně lyžování s celou rodinou. A co je na zimní dovolené nejlepší? Vy si můžete zaslouženě odpočinout a děti nechat pořádně unavit. Lyžování je v tomhle skvělé! Na co je ale dobré myslet, je včasný výběr. Zimní dovolená je oproti jakékoliv jiné dovolené specifická především v tom, že chce opravdu dobře a včas naplánovat.

Nejlepší nabídka pro rodinu a kde ji najít?

Zimní dovolená je bezesporu jistější v zahraničí než v tuzemsku, a to nejen pro jistotu sněhu, kvalitních služeb, ale v neposlední řadě i cena bývá mnohdy daleko příznivější. Ač se to zdá nemožné, a jen jako prázdná fráze, je to skutečně tak. Je to dáno především tím, že v Česku je běžné platit přemrštěné peníze i za úplně malinké děti. V zahraničí jsou děti zdarma ubytovaní mnohdy do 6 let, nebo jsou opravdu velmi cenově zvýhodněné. To samé platí i pro skipasy. V některých lyžařských střediscích dostanete dokonce při koupi skipasu pro dospělé dětský skipas zdarma. Při výběru ubytování s dětmi je důležité, aby se ubytování nacházelo v blízkosti sjezdovek. Velmi vhodné je volit ubytování přímo na sjezdovce. Na výběr máte z hotelů či apartmánů. Obě nabídky mají své výhody a nevýhody. Hotel je komfortnější, může v ledasčem dovolenou zjednodušit, například netřeba se starat o vaření a umývání nádobí a další úklid. Apartmán oproti tomu nabízí více soukromí a vlastní rozvržení časového denního harmonogramu, což oceníte především s menšími dětmi. Sice jste závislý na vlastním stravování, ale o to je cena zase výhodnější. 

Francie – levně, na sjezdovce, i luxusně – pro každého se něco najde

Přinášíme vám tři tipy na rodinné dovolené ve Francii. Každá má něco do sebe, u každé najdete nějaké to nej!

Výhodná cena a kousek od sjezdovky – Les Chalets de SuperDévoluy

Sympatické ubytování Chalets du SuperDévoluy se nachází v centru stejnojmenného střediska SuperDévoluy. Hosty čeká okouzlující výhled na okolí. Velkou výhodou je, že i na sjezdovku a k nejbližšímu vleku je to pouhých 200 m. Centrum s bary, restauracemi a mnohými nákupními možnostmi je vzdáleno pouhých 100 až 200 m. Ubytovací zařízení se celkově skládá z osmi budov a najdete tu úschovnu lyží i bezplatné parkoviště (dle obsazenosti).

Na sjezdovce a se sáňkařskou dráhou a také wellness s vyhřívaným bazénem – Résidence Les Cimes du Val d’Allos

Pohodová Résidence Les Cimes du Val d’Allos leží v údolí Val d’Allos-La Foux přímo u sjezdovek a k lanovce je to pouze cca 50 m. Centrum obce je vzdálené 700 m, ale je zde několik obchodů a mnozí ocení především sáňkařskou dráhu, která se nachází v bezprostřední blízkosti ubytování. Samotné ubytování disponuje recepcí, výtahem, úschovnou zavazadel (na vyžádání a dle obsazenosti), společenskou místností s Wi-Fi (za poplatek), lyžárnou a velice příjemným wellness zařízením s vyhřívaným krytým bazénem, saunou a tureckou lázní.

Luxus, co vás nezruinuje a na lyžích až k domu – Les Alpages de Val Cenis

Jedno z našich nejkomfortnějších ubytování ve Francii, Les Alpages de Val Cenis, se nachází v části Lanslebourg, a je jen cca 100 m od sjezdovky. Za dobrých sněhových podmínek je sjezd na lyžích možný až k domu. Do centra Lanslebourgu se dostanete po cca 500 m. Půvabná rezidence postavená v typickém savojském stylu se skládá z pěti chaletů, každý z nich má výtah a úschovnu lyží. Právě ubytování v chaletech dokáže hostům zajistit ten pravý luxus na horách. Jedná se o ubytování v horské chatě alpského stylu s velmi bohatým zázemím a důrazem na soukromí ubytovaných hostů. Každý apartmán může počítat s jedním parkovacím místem v garážích.

Zajímavou nabídku zimních pobytů najdete přímo na www.snowtrex.cz. SnowTrex patří mezinárodně k předním organizátorům lyžařských zájezdů a je činný již ve 13 jazycích. Každoročně SnowTrex odbaví více než 100 000 zákazníků z celého světa na jejich zaslouženou zimní dovolenou.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Mohlo by se vám také líbit

Kreativní zóna DEPO2015 v Plzni

Icon 25.12.2020

Jsme prostor plný kultury a podnikavých nápadů. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Pl...

Celý článek

BRuNO family park – zábavní park v Brně!

Icon 25.12.2020

Největší zábavní park v Brně! 40 atrakcí na 4 000 m2 ve vnitřní klimatizované čá...

Celý článek

Rodinné toulání po mikroregionu Toulava

Icon 19.03.2021

Víte, kde se nachází mikroregion Toulava? Prozradíme vám, že byste jej našli na rozhraní T...

Celý článek

Harrachov – dovolená plná zábavy a zážitků

Icon 06.05.2021

Harrachov je oblíbeným střediskem zimních sportů, v posledních letech se ale těší stá...

Celý článek

Na výlet po Česku se staršími dětmi? Žádný problém!

Icon 13.06.2021

Cestování s malými dětmi je náročné, ale k zábavě jim stačí dětský koutek v kavárně, inter...

Celý článek

Muzeum romské kultury

Icon 26.01.2021

Unikátní muzeum, které bylo otevřeno v roce 1991, leží pouze 10 minut od centra Brna. Chlo...

Celý článek
Reklama
Reklama