Dny vědy a techniky v Plzni

Datum konání : 14. – 19.9.2010
Místo konání : Západočeská univerzita v Plzni

Dny vědy a techniky v Plzni 2009 jsou již čtvrtým ročníkem jedinečné populárně naučné výstavy pro malé i velké návštěvníky, kterou pro vás připravila Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci se statutárním městem Plzeň. V rámci této akce budete mít možnost proniknout do tajemného světa laboratoří, obdivovat zázraky moderní techniky a získat řadu zajímavých informací nejen z oblasti přírodních a technických věd, ale také například z oblasti zdravotnictví, historie a archeologie.
Program Dnů vědy a techniky bude rozdělen do dvou částí: Od pondělí do čtvrtka (14. – 17. 9. 2009) budete moci navštívit především expozice v areálu Západočeské univerzity v Plzni, zatímco v pátek a v sobotu (18. a 19. 9. 2009) se bude většina akcí konat v centru města.
V laboratořích Západočeské univerzity v Plzni vám odborníci předvedou moderní techniku v akci a umožní vám, abyste si sami vyzkoušeli nejrůznější pokusy a měření. Na každém pracovišti pro vás bude připraven speciální program, který bude určen jak skupinám návštěvníků ze základních a středních škol, tak i jednotlivcům z řad dospělých. Z organizačních důvodů však bude nutné se na některé akce předem zaregistrovat. Registrovat se můžete od poloviny srpna na těchto stránkách. Registrace i vstup na veškeré akce jsou zcela zdarma.
V pátek a v sobotu pak budete moci navštívit několik desítek expozic vystavovatelů z různých oborů přímo v ulicích centra města. Tak neváhejte a přijďte se podívat na robotické artisty, levitující předměty či umělé mravence. Vydejte se s námi na cestu do Mezopotámie nebo se ponořte do virtuální reality. Poznejte na vlastní kůži, jaké je být fakírem, projeďte se formulí anebo zkuste vařit na slunečních paprscích. A jestlipak jste věděli, že radioaktivitu lze vidět a dokonce i slyšet?
To všechno a ještě mnohem víc na vás čeká na Dnech vědy a techniky v Plzni 2009. Přijďte a zažijete návrat do budoucnosti.
Bližší informace o akci včetně programu naleznete na těchto webových stránkách nebo se na nás můžete obrátit prostřednictvím e-mailu, který zašlete na adresu [email protected] Kompletní program bude k dispozici v srpnu 2009.
Kontakt:
www.dnyvedy.zcu.cz
[email protected]

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek

Kreativní zóna DEPO2015 v Plzni

Icon 25.12.2020

Jsme prostor plný kultury a podnikavých nápadů. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Pl...

Celý článek

Výlet s dětmi? Rozhodně se toho nebojte!

Icon 18.01.2021

Vyrazit s dětmi na pohodový výlet, který si všichni užijete nemusí být jenom pouhé přání. ...

Celý článek

Muzeum Mladoboleslavska – výlet nejen s dětmi

Icon 16.03.2021

Vydejte se branou minulosti s Muzeem Mladoboleslavska na pěti jeho pracovištích. Prvním z ...

Celý článek

Dům přírody Pálavy

Icon 12.04.2021

V barokní památkově chráněné budově na dolnověstonickém náměstí vzniká Dům přírody Pálavy.

Celý článek
Reklama
Reklama