Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Cihelna 2010

Datum konání : 20. – 22.8.2010
Místo konání : Králíky

Každý rok koncem srpna se koná vzpomínková akce s více jak desetiletou tradicí, zaměřená na reenacting, living history, vojenskou historii a vojenskou techniku z minulého století. Hlavním bodem programu je několik bojových ukázek v režii vojenskohistorických klubů převážně s tématem druhé světové války, dále pak presentace AČR, integrovaného záchranného systému, výstavy vojenské historické techniky a mnoho dalšího. Hlavním pořadatelem je město Králíky, v jehož okolí se akce odehrává, a ARMYFORT s.r.o. – provozovatel vojenského muzea. Akci podporují Pardubický kraj a AČR.

ČD posílí vlakové spojení na akci Cihelna
V průběhu akce cihelna přislíbily České dráhy zvýšení počtu vagónů pravidelných osobních a spěšných vlaků na trase Ústí nad Orlicí – Letohrad – Lichkov. Na trati Lichkov – Prostřední Lipka – Hanušovice a zpět (zastávka Prostřední Lipka se nachází přímo u vstupu na předváděcí plochu akce Cihelna) bude jezdit čtyřvozová souprava. Spoje Lichkov – Králíky – Červená Voda – Štíty budou rovněž zesíleny. Všechna zesílení spojů se týkají soboty 21. 8. 2010.

Nové expoziční prostory VMK
Během akce Cihelna máte nejlepší příležitost navštívít expozice Vojenského muzea Králíky v nově otevřené výstavní hale.

Bojiště opět okolo K-S-14
Tavar hlediště a bojiště bude pro tento rok opět upraven, tak aby odpovídal tématu akce “MOBILIZACE 1938”. Hlavní boje budou probíhat opět v okolí pěchotního srubu K-S-14. Některé scény se ale divákům přiblíží, aby je lépe viděli.

DVD akce Cihelna

Informace o novém propagačním DVD s tématem akce Cihelna a mobilizace v roce 1938 naleznete zde.

Termín akce Cihelna v roce 2010

Akce Cihelna 2010 proběhne 20. až 22. srpna 2010. Historické bojové ukázky budou věnovány roku 1938 a roku 1945.

Kontakt:
Vojenské muzeum Králíky, TIC ČS. OPEVNĚNÍ, Prostřední Lipka 1, Králíky 561 69
Telefon – fax: 465 632 466; mobil: 604 407 901
muzeum@armyfort.com
www.akcecihelna.com

Komentáře lze přidat přes facebook.