Benátská noc

Datum konání : 30.7 – 1.8.2010
Místo konání : Malá skála – Český Ráj


Můžete se těšit na vystoupení domácích i zahraničních kapel

Destine /NL/,Die Happy /D/,Fiction Plane /UK/,Gary Moore,Krokus /CH/,Mala Vita /NL/,Rebelstar /NL/,Sirenia /NOR/,Slade /UK/,Stratovarius /FIN/,Gladiátor /SK/,Horkýžeslíže /SK/,IMT Smile /SK/ ,Konflikt /SK/,Miro Žbirka /SK/,No Name /SK/,Peter Nagy /SK/,Richard Müller /SK/,Tublatanka /SK/,Zuzana Smatanova /SK/..
05 Radeček,Abraxas,Airfare,Aleš Brichta ,Alkehol,Anna K ,Arakain,Blue Effect,Circus Ponorka,Cocotte minute,Čokovoko,Dara Rollins ,DědaMládek I.B.,Doctor PP,Doga,Dymytry ,Eddie Stoilow,Endless ,Ewa Farna,F.R. Čech,Fast food orchestra ,Fate Magazine ,Final fiction ,Gaia Mesiah,Green smatrol,Harlej,Hu2Hu ,Charlie Straight ,Inflagranti,Interitus ,Jaksi Taksi ,Joe Satriani Tribute Band,Kabát,Kamil,Střihavka&Laeders,Komunál,Kreyson,Krucipüsk,Laura a její tygři,Mandrage,Marek Ztracený,Medvěd 009 ,Midi Lidi,MIG 21,Michal Hrůza,Mňága a Žďorp,Niceland ,Nightwork,NIL,N.V.Ú.,Parademarche,Pavel Bobek ,Petr Kolář,Poste restante,Prague Conspiracy,Root,Rybičky 48,Rytmus+Kontrafakt,Screamers,Sto zvířat,Street 69,Škwor,Tomáš Klus,Totální nasazení,Toxique,Traband,Tres Udos,Turbo,Up against it,Vanessa,Veteráni studené války,Vitacit,Vítkovo kvarteto,Volant,Vypsana Fixa ,Walda Gang,Xavier Baumaxa,Xindl X,X-Left to die ,Žlutý pes..

Program:

1 den
2 den
3 den
Jak to začalo…
1993
Když festival v roce 1993 začínal, tehdy ještě na místní Žluté plovárně v údolí obce Malá Skála v Českém Ráji., byl jeho průběh v mnoha směrech partyzánský. Šatny účinkujících byly v obýváku rodinného domku, například Kamil Střihavka s Katapultem měli dohromady jednu sedací soupravu. Podium bylo postaveno z lešenových trubek a zvuková aparatura přivázána lany ke stožárům veřejného osvětlení.
… jak to pokračovalo …
1994 – 2007
Program druhého ročníku v roce 1994 (ten z prvního se nedochoval) vznikl na kartonu na psacím stroji a ohlašoval „vyvrcholení maloskalského kulturního léta – Benátskou noc“. Postupem doby začala Benátská noc, která se snaží udržet jak pravidelnost konání – vždy poslední víkend v červenci, tak harmonogram složení programu, bobtnat. Druhý a třetí ročník proběhl ještě na plovárně, čtvrtý a pátý se již přestěhoval na louky v „poříčí“ napříč údolím a od šestého se festival rozprostřel podél toku Jizery.
Rockový pátek, popovou sobotu a pop-folkovou neděli už od počátku doplňovaly sobotní neckyáda na řece Jizeře a utkání místních fotbalistů s mužstvem 1. RFC Spark, doprovodný program se postupem let rozšířil tak, že dnes probíhá prakticky po celé Malé Skále. V roce 1999 se festival stává spolupořadatelem semifinále soutěže amatérských kapel Jim Beam Rock a v roce 2000 pořádá celostátní finále této soutěže.
Každým rokem se zvyšuje počet účinkujících – zatímco jich v roce 1993 na 1 podiu vystoupilo 6, jubilejní 15. ročník představil 115 kapel na 4 pódiích. Každým rokem se zkvalitňuje zázemí pro účinkující i návštěvníky – vzniká tiskové centrum, V.I.P. zóna, kemp přímo u areálu, rozšiřují se pokladny, informační systém, přibývá zastřešených ploch.
Od roku 1992 proběhlo na festivalu více než 1 000 koncertů domácích i zahraničních kapel. Festival navštívily Anthrax, Die Happy s Martou Jandovou, The Gathering, Edguy, The 69Eyes, Black Majesty, Suzi Quatro a další.
Významným byl rok 2006, kdy na festival přijíždí kapela Scorpions.
A přání pořadatele závěrem…
Přejeme si, aby v Česku vznikaly nové kapely, které by mohly oživovat dramaturgii festivalu. Aby na nejkrásnějším hudebním festivalu v Čechách vystoupila například Metallica nebo R.E.M. A zejména – aby nám posluchači a návštěvníci zachovali přízeň.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Bor – město s erbem labutě

Icon 15.02.2021

Město Bor leží v rovinatém terénu v nadmořské výšce 470 m n. m. Bor bylo původně hrazené a...

Celý článek

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Icon 16.03.2021

Muzeum je pojmenováno po mladoboleslavském průkopníkovi Metoději Vlachovi, který jako prvn...

Celý článek

Statutární město Opava

Icon 27.04.2021

Opava, nefalšovaná královna českého Slezska, patří k nejstarším městům u nás. Listinně byl...

Celý článek
Reklama
Reklama