Karlovarský kraj dětem. Tipy k návštěvě nejen pro rodiny

Karlovarský kraj je jako stvořený pro aktivní rodinnou dovolenou. Pohádkové hrady, kouzelné zámky, rozsáhlé cyklostezky, biofarmy, zábavná a vzdělávací centra, ale i adrenalin pro náročné. Vyberte si z našich tipů, kam za zábavou a poznáním v Karlovarském kraji. Na výletě či dovolené vás pak už nic nepřekvapí.

Obůrka Hvozd | Rovnou do pohádky o Smolíčkovi vás zavede obora nad centrem Mariánských Lázní. Malá obora Hvozd je ideálním cílem procházek. Zdejší jeleni a daňci se rádi nechají nakrmit, mají rádi sladké ovoce, ale nepohrdnou ani zeleninou. Při této příležitosti nezapomeňte navštívit sochařský pohádkový ráj u hotelu Krakonoš.

Za poznáním s Rudou a Karolínou | V Mariánských Lázních můžete s dětmi vyrazit na dětskou naučnou trasu s mariánskolázeňskými veverkami. Veverek je v lázeňských parcích spousta, ale dvě z nich – Karolína a Ruda – byly povýšeny na dětské průvodce. Veverka Karolína si přichystala několik úkolů pro předškolní děti a Rudolf zase tajnou misi plnou šifer a tajných kódů pro děti z prvního stupně. Na konci stezky si každý vyslouží malou odměnu.

Obora svatý Linhart | Utrhnout si šišku těsně pod korunou stromu, zatímco se pod vámi pasou jeleni? To je možné jedině v pohádkové Oboře svatý Linhart, protkané soustavou visutých mostů, které vás zavedou až do šestimetrové výšky, odkud se život v oboře pozoruje jedna báseň.

Mattoniho stezka po stopách skřítků | Vydejte se údolím Ohře po stopách tajuplných ochránců minerálních pramenů, skalních skřítků. Naučná stezka vás provede trasou dávných promenádních cest z dob Heinricha Mattoniho a zastávku po zastávce před vámi komiksovou formou rozvine poutavý příběh o obyvatelích nedaleké Skalky skřítků. Kdo ví, třeba po cestě i na nějakého narazíte, stačí se jen pozorně dívat.

Stezka krušnohorských pověstí | Mýtická stezka vás vezme z pohádky do pohádky a ještě mnohem dál. Příběhy starousedlíků, kouzelných dědečků nebo babiček a dalších krušnohorských bytostí vás budou provázet po celou trasu a probudí nejednu dětskou fantazii. Strážit vaše kroky budou dřevěné sochy roztodivných bytostí, takže potkat cestou permoníka nebo hejkala nebude žádná vzácnost.

Stezka krušnohorských pověstí, foto: Živý kraj

Botanická zahrada v Bečově | Na ploše o rozloze 9 hektarů se rozprostírá jedna z nejvýznamnějších zahrad v Čechách. Děti uchvátí areál s řadou kreativních prvků pro hru i poučení. Budete překvapeni, jak si dokáží vyhrát jen s kusy dřeva či s různými kamínky a zeminou. A co teprve prolézačky z kořenů, klád a kamenů? Můžete si také zdarma zapůjčit pramici pro projížďku po jezírku.

Statek Bernard | Na statku v tradičním chebském stylu hrázděných staveb naleznete zookoutek s domácími zvířaty i řemeslné dílny (keramická, truhlářská, dílna vitráží, designu, výroby vonných svící či včelařské středisko), kde si mohou ověřit svoji zručnost děti i dospělí.

Malý zoopark Amerika | Kousek od Františkových Lázní se rozprostírají rozsáhlé vodní plochy a u nich zoopark Amerika s chovem přátelských mývalů, poníků, lam a vodní zvěře. Park je volně přístupný a vhodný jak pro pohyb, tak pro relaxaci.

Malý zoopark Amerika, foto: Živý kraj

Další zajímavé tipy na výlety najdete na www.zivykraj.cz a blog.zivykraj.cz.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré

Icon 26.06.2021

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré jsou otevřeny každý den kromě pondělí,...

Celý článek

Rodinné toulání po mikroregionu Toulava

Icon 19.03.2021

Víte, kde se nachází mikroregion Toulava? Prozradíme vám, že byste jej našli na rozhraní T...

Celý článek

Na výlet po Česku se staršími dětmi? Žádný problém!

Icon 13.06.2021

Cestování s malými dětmi je náročné, ale k zábavě jim stačí dětský koutek v kavárně, inter...

Celý článek

Vydejte se za poznáním a zábavou přímo do srdce pivovaru!

Icon 20.06.2021

V pivovaru Plzeňský Prazdroj vaří nejen pivo, které zná celý svět, ale nabízí i spousta zá...

Celý článek

Rožmitál pod Třemšínem

Icon 19.06.2021

Rožmitál pod Třemšínem je malebné město, které leží v krásném údolí pod zalesněnými brdský...

Celý článek

Kostel Pražského Jezulátka

Icon 18.06.2021

Duchovní brána Prahy. Člověk v dialogu. Celosvětově známé poutní místo a kostel otevř...

Celý článek
Reklama
Reklama