3. Red Bull Káry již tuto neděli 22. června v Brně

foto_viking.jpg
Nikdo netuší, co týmy za posledních pár týdnů upekly ve své kůlničce či garáži. Bude se ten zázrak vůbec hýbat? A pokud přeci, dojede do cíle? Přijďte na závod a vychutnejte si celou srandu na vlastní kůži. Na severozápad Brna k Žebětínské ulici se můžete dopravit autem i MHD, vstup je zdarma.
Mezi komentátory a porotci budou na závodě Tomáš Matonoha, Lenny Trčková, Petr Horák, Roman Onderka, Martin Havlát, Patrik Eliáš, Břetislav Enge, Petr Kuchař, Bohumil Staša, Aleš a Elen Valentovi, Michal Dvořák, Josef Polášek a Leeda. Na 400 metrů dlouhé trati budou závodit vybrané posádky 45 týmů z České republiky i ze sousedního Slovenska. Trať bude plná zajímavých nástrah a lemována mantinely z balíků slámy. Více na www.redbullkary.cz, kde si kromě potřebných informací můžete také zahrát online hru či mrknout na fotky a videa či stáhnout tapetu na pozadí monitoru.

Časový harmonogram:
12:00 otevření pro veřejnost
13:00 zahájení programu
14:00 start prvního týmu
16:30 start posledního týmu
17:00 vyhlášení výsledků
17:15 rozhovory
17:30 konec programu
Historie: Závody minikár se zrodily, stejně jako valná většina bláznivých a na první pohled nesmyslných sportů, v zemi neomezených možností na druhém břehu atlantického oceánu. Na počátku 30. let, v době celosvětové ekonomické krize, hledal jistý americký výrobce mýdla způsob, jak zábavnou formou napomoci prodeji svých výrobků. Již dlouho byly nejoblíbenější zábavou jeho dětí jím vlastnoručně vyrobená vozítka z dřevěných přepravek, do kterých původně balil mýdlo. Tehdejší konjunktura automobilového průmyslu mu vnukla nápad, jak takto upravené krabice marketingově využít – netrvalo dlouho a mladá generace se masově začala učit stavět minikáry obecně označované soapboxes (krabičky od mýdla). Dalším, neméně důležitým krokem k popularizaci a vyvolání následného „davového šílenství“ byl nápad zorganizovat první oficiální závod minikár. Od nápadu k realizaci chybělo jen málo a tak se v roce 1934 uskutečnilo pravé americké derby podpořené zástupem více než 40 000 zfanatizovaných diváků. Lavina se nedala zastavit a zanedlouho se rozjela celá série závodů minikár. Do našich zeměpisných šířek se tento fenomén dostal až po druhé světové válce a okamžitě si získal srdce všech kutilů a šikovných českých ručiček. Nadšení pro minikáry však postupně ochladlo, takže na počátku třetího tisíciletí lze minikáry vidět velmi výjimečně. Veřejnosti se tento sport stává neznámým a roste nebezpečí, že by krásná tradice mohla zaniknout úplně. Red Bull se na základě těchto skutečností rozhodl vdechnout této zajímavé lidové zábavě nový život a zorganizoval závod Red Bull Káry již v několika koutech světa, např. v Anglii, Itálii, Americe, Slovinsku i Slovensku, Dánsku, Španělsku, Izraeli či Venezuele.
www.redbullkary.cz
http://tipy.kdykde.cz/

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Město Chrudim

Icon 16.01.2021

Chrudim je největším městem turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko. Leží na rozhraní Želez...

Celý článek

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek
Pevná obuv může být bezpeční i pohodlná.

Procházka v přírodě: jaké boty zvolit do terénu?

Icon 28.01.2021

Jaké boty zvolit na procházku v přírodě? Chystáte se na výlet a nevíte co za boty si vzít?...

Celý článek

Fara Dolní Krupá

Icon 16.03.2021

V letních měsících si nenechte ujít návštěvu roubené barokní fary v Dolní Krupé, která je ...

Celý článek
Reklama
Reklama