3. Red Bull Káry již tuto neděli 22. června v Brně

foto_viking.jpg
Nikdo netuší, co týmy za posledních pár týdnů upekly ve své kůlničce či garáži. Bude se ten zázrak vůbec hýbat? A pokud přeci, dojede do cíle? Přijďte na závod a vychutnejte si celou srandu na vlastní kůži. Na severozápad Brna k Žebětínské ulici se můžete dopravit autem i MHD, vstup je zdarma.
Mezi komentátory a porotci budou na závodě Tomáš Matonoha, Lenny Trčková, Petr Horák, Roman Onderka, Martin Havlát, Patrik Eliáš, Břetislav Enge, Petr Kuchař, Bohumil Staša, Aleš a Elen Valentovi, Michal Dvořák, Josef Polášek a Leeda. Na 400 metrů dlouhé trati budou závodit vybrané posádky 45 týmů z České republiky i ze sousedního Slovenska. Trať bude plná zajímavých nástrah a lemována mantinely z balíků slámy. Více na www.redbullkary.cz, kde si kromě potřebných informací můžete také zahrát online hru či mrknout na fotky a videa či stáhnout tapetu na pozadí monitoru.

Časový harmonogram:
12:00 otevření pro veřejnost
13:00 zahájení programu
14:00 start prvního týmu
16:30 start posledního týmu
17:00 vyhlášení výsledků
17:15 rozhovory
17:30 konec programu
Historie: Závody minikár se zrodily, stejně jako valná většina bláznivých a na první pohled nesmyslných sportů, v zemi neomezených možností na druhém břehu atlantického oceánu. Na počátku 30. let, v době celosvětové ekonomické krize, hledal jistý americký výrobce mýdla způsob, jak zábavnou formou napomoci prodeji svých výrobků. Již dlouho byly nejoblíbenější zábavou jeho dětí jím vlastnoručně vyrobená vozítka z dřevěných přepravek, do kterých původně balil mýdlo. Tehdejší konjunktura automobilového průmyslu mu vnukla nápad, jak takto upravené krabice marketingově využít – netrvalo dlouho a mladá generace se masově začala učit stavět minikáry obecně označované soapboxes (krabičky od mýdla). Dalším, neméně důležitým krokem k popularizaci a vyvolání následného „davového šílenství“ byl nápad zorganizovat první oficiální závod minikár. Od nápadu k realizaci chybělo jen málo a tak se v roce 1934 uskutečnilo pravé americké derby podpořené zástupem více než 40 000 zfanatizovaných diváků. Lavina se nedala zastavit a zanedlouho se rozjela celá série závodů minikár. Do našich zeměpisných šířek se tento fenomén dostal až po druhé světové válce a okamžitě si získal srdce všech kutilů a šikovných českých ručiček. Nadšení pro minikáry však postupně ochladlo, takže na počátku třetího tisíciletí lze minikáry vidět velmi výjimečně. Veřejnosti se tento sport stává neznámým a roste nebezpečí, že by krásná tradice mohla zaniknout úplně. Red Bull se na základě těchto skutečností rozhodl vdechnout této zajímavé lidové zábavě nový život a zorganizoval závod Red Bull Káry již v několika koutech světa, např. v Anglii, Itálii, Americe, Slovinsku i Slovensku, Dánsku, Španělsku, Izraeli či Venezuele.
www.redbullkary.cz
http://tipy.kdykde.cz/

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Rožmitál pod Třemšínem

Icon 19.06.2021

Rožmitál pod Třemšínem je malebné město, které leží v krásném údolí pod zalesněnými brdský...

Celý článek

Dům přírody Pálavy

Icon 12.04.2021

V barokní památkově chráněné budově na dolnověstonickém náměstí vzniká Dům přírody Pálavy.

Celý článek

Lázně Vráž

Icon 17.05.2021

Vráž je lázeňská obec, ležící asi 8 km severně od města Písek, na levém břehu řeky Otavy. ...

Celý článek

Elektrárna královského města Písku

Icon 17.05.2021

Bývalý Podskalský mlýn na řece Otavě v centru města Písku je do dnešní doby živou při...

Celý článek

Kolínská vodárna: dnešní rozhledna kdysi zásobovala vodou český Manchester

Icon 28.06.2021

Vyrazte do Kolína, který leží v pěkné rovině, jak potvrzuje i známá písnička. Jako výletní...

Celý článek
Kam s dětmi: Středočeský kraj

Za tajemnými pověstmi Voticka: vydejte se po nové naučné stezce

Icon 08.08.2021

Devítikilometrová naučná stezka Za tajemnými pověstmi Voticka je obnovenou a vylepšenou no...

Celý článek
Reklama
Reklama