Jste na Šumavě a hledáte tip na výlet? Máme jich pro vás hned několik

Kdo nezná Šumavu, jako by nebyl. Šumava je místo, na které se nezapomíná. Najdete zde neuvěřitelné množství zajímavostí, chalup k ubytování, aktivit, akcí, přírodních krás a seznam by mohl pokračovat dále. V článku se dozvíte, kam se vyplatí vyrazit.

Šumava má dvě části

Šumava je rozdělena do dvou částí – chráněná krajinná oblast a národní park. V obou částech se zaměstnanci zaměřují na ochranu přírody, zvířat a přirozené rozmanitosti šumavského prostředí. Národní park Šumava je hlídaný o něco více. Dbá se hlavně na to, aby divoká šumavská příroda nebyla žádným způsobem ničena nebo měněna. Obě oblasti jsou pro návštěvníky otevřené, pouze do částí, kde probíhá klidový režim, nelze vstoupit.

Ubytování Šumava

Rádi byste na Šumavě byli několik dní? Pronajměte si krásnou chalupu, která je zasazena do přírody. Chata na Šumavě nabízí příjemné a levné ubytování pro rodiny s domácími mazlíčky, cyklisty nebo zamilované páry hledající soukromí. Pro ty, kteří potřebují pracovat, je v některých chatách k dispozici WiFi. V letních měsících si zamilujete chaty s bazény.

Lákají vás turistické aktivity? Modrava vám vše ulehčí, protože všude okolo jsou turistické cesty. K dopravě do Modravy využijte auta nebo autobusu. Přešlap vedle nebude ani obec Srní, kde pobýval spisovatel Karel Klostermann. V Srní je také velké množství turistických a cyklotras.

Bílá strž

Údolí Bílý potok skrývá 7 metrů vysoký vodopád. Z vyhlídkové terasy, která je hned u vodopádu, získáte nádherný výhled. Jak se k Bílé strži dostat? Od Černého jezera běžte po červené turistické trase, cesta zabere 4 km. Z Železné rudy je cesta dlouhá cca 12 km. Vodopád je opravdu úžasný, rozhodně se na něj běžte podívat.

Řeka Vydra

Vzpomínáte i po letech na Vydrýska, chlupatého kamaráda z televize? Zajímá vás, kde Vydrýsek bydlel? Zajděte k Turnerově chatě, kde se můžete občerstvit a při trošce štěstí zahlédnout vydry. Naučná stezka od Čeňkovy pily na Antýgl má zakázaný vjezd kol a aut. Okolo Turnerovi chaty a uvnitř restaurace se volně pohybují Mainské mývalí kočky.

Ledovcová jezera

Na Šumavě je 8 ledovcových jezer – 5 na českém území a 3 na bavorské straně. Jezera se vytvořila po odtání ledovců, jenž postupným tlakem na zeminu vytvořily obrovské morénové valy. V ČR si můžete prohlédnout

  • Prášilské jezero – v severovýchodním úbočí Polední hory
  • Čertovo jezero – na jižním svahu Jezerní hory
  • Plešné jezero – na úpatí hory Plechý
  • Černé jezero – na severním úbočí Jezerní hory
  • Jezero Laka – necelé 4 km od Prášil, pod horou Plesná

Boubínský prales

Díky tomu, že Boubínský prales již od roku 1858 spadá do rezervace, nedošlo k poničení šumavské přírody, což je na první pohled patrné. Některé ze stromů jsou staré 300 až 400 let.

Čtyřkilometrová naučná stezka je poměrně náročná. Vřele doporučujeme ji podniknout bez dětí nebo vozíčkářů. Pro ty je připravena kilometrová cesta k Boubínskému jezírku, které je naprosto nádherné. K jezírku i pralesu se dostanete z parkoviště u osady Kaplice.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Město Chrudim

Icon 16.01.2021

Chrudim je největším městem turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko. Leží na rozhraní Želez...

Celý článek

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 14.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Výlet s dětmi? Rozhodně se toho nebojte!

Icon 18.01.2021

Vyrazit s dětmi na pohodový výlet, který si všichni užijete nemusí být jenom pouhé přání. ...

Celý článek

Jihočeská Plavební

Icon 17.04.2021

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici&n...

Celý článek
Pevná obuv může být bezpeční i pohodlná.

Procházka v přírodě: jaké boty zvolit do terénu?

Icon 28.01.2021

Jaké boty zvolit na procházku v přírodě? Chystáte se na výlet a nevíte co za boty si vzít?...

Celý článek
Reklama
Reklama